Denizli 24°C
02 Haziran 2020 - Salı

Ceşen, sezonu değerlendirdi

2019-07-02 10:08:09 |
Haber Merkezi
Ceşen, sezonu değerlendirdi

Denizli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Feyyaz Ceşen, geride kalan sezonda futbol dolu bir yıl geçirdiklerini söyledi. Ceşen, “Denizli bir futbol kenti. İlimizde kayıtlı 7 bin sporcu var. Bu sezon 3 bin maç oynandı. Hepsinden alnımızın akıyla çıktık” dedi.

Türkiye’nin futbolla adı anılan illerinden biri olan Denizli’de amatör futbol sezonu sona erdi. 2018 yılının Eylül ayında başlayan sezonda, Bölgesel Amatör Lig’in yanı sıra Denizli Süper Lig, Denizli 1. Amatör Küme, Denizli 2. Amatör Küme, U19, U17, U16, U15, U14, U13, U12 ve U11 yaş gruplarında müsabakalar yapıldı. Yüzü aşkın kulüple Denizlili gençlerin spor yapması sağlanırken, Denizli olarak önemli müsabakalara da ev sahipliği yapıldı. U19, U16 ve U15 Türkiye Şampiyonaları’na Denizli’de oynanırken, Bölgesel Amatör Lig Play-off maçı da yine Denizli’de oynandı.

KAYITLI SPORCU 7 BİN CİVARINDA

Tüm liglerde yapılan maç sayısı 3 bin 100 olurken, Denizli’de kayıtlı futbol lisansı sahibi kişi sayısı ise 7 bin civarında. Liglerde yer alan takımlar hedefleri doğrultusunda mücadele ederken, liglerin sağlıklı yürümesi adına Futbol İl Temsilciliği, Tertip Komiteleri ile İl Disiplin Komitesi de yoğun mesai harcadı. Müsabakaların oynanması ile ilgili il genelinde onlarca saha komiseri, sağlık görevlisi, saha görevlisi, hakem, gözlemci ve güvenlik görevlisi futbola destek verdi. Müsabakalarda başarılı olan takımlara kupları verilirken, U 11 ve U 12 Ligi’ne katılan takımların sporcularına da katılım belgeleri verildi.

CEŞEN: “FUTBOL DOLU BİR SEZON YAŞADIK”

Denizli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Feyyaz Ceşen, 2018-2019 sezonunu değerlendirdi. “Denizli bir futbol kenti” diyen Başkan Ceşen, “Futbolun temeli olan amatörler olarak 2018-2019 sezonunu başarıyla geride bıraktık. Her hafta sonu onlarca sahada futbol keyfi yaşandı. Denizli olarak her yaş kategorisinde yapılan müsabakalarda heyecan yüksek oldu. Liglerimiz genelinde centilmence geçti.Önemli olan binlerce gencin spor yapması ve kötü alışkanlıklardan uzak kalması. Bizim amacımız geleceğimiz olan gençleri sporla gelişimlerini destek sağlamak. Bu yolda bizlere destek olan başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan olmak üzere tüm ilçe belediyelerimiz ve onların çok değerli başkanlarına, Türkiye Futbol Federasyonu Yönetimi’ne ve Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu’na ve değerli yönetim kuruluna teşekkür ederim. Ayrıca liglerimizin başarıyla oynanmasında önemli katkıları olan komitelere, hakemlerimize, güvenlik güçlerimize, çok değerli kulüp başkanlarına ve yönetim kurulu üyelerine, her yaş grubundan tüm sporcularımıza teşekkür ederim. ‘Biz büyük bir aileyiz’ sloganıyla her geçen gün büyüyen amatör spor camiası olarak daha fazla gencimizin spor yapmasına imkan sağlanacağı ve centilmence maçların oynanacağı nice sezonlar diliyorum” dedi.

Etiketler ; spor haber haberler

Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web