Denizli 36°C
22 Temmuz 2018 - Pazar
ÇAMELİ’DE YELKENKANAT TÜRKİYE ŞAMPİYONASI HEYECANI BAŞLADI

Çameli Kaymakamlığı,Çameli Belediyesi ve Türkiye Hava Fedarasyonu tarafından gerçekleşen Yelkenkanat Türkiye Şampiyonası bugün uçuşlar başladı.

Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan Yaylacık Dağı'nın önemini belirterek, "İlimiz ve ilçemiz için önemli bir yer. Bu spora gönül verenlere ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz. İnşallah yeni Türkiye rekorları kırılır. Amacımız Yaylacık Dağı'nı dev organizasyonlara ev sahipliği yaptırmak Havacılık sporlarında Yaylacık Dağının markalaştığını belirten Başkan Arslan "Sporcularımızın hava sporlarındaki başarılarımızı bir kat daha arttırmaktadır. Bu sporların ilimizde kurumsallaşması ve geleceğe yönelik olması en büyük hedefimiz Sporcularımıza kazasız belasız yarışmalar diliyorum.

Yarışma direktörü Bayezit Yıldırım, şimdiye kadar Türkiye'nin bir çok bölgesinde uçuşlar gerçekleştirdik oprganisazyonlara katıldık Çameli İlçesinde bulunan Yaylacık Dağı Pist alanı gerçekten mükemmel her yerden atlama ve hava sirkolasyonu sporculara keyif katıyor Yarışmacılar da Yaylacık Dağında uçmanın keyfini yaşadıklarını anlatarak, dereceye girmek için mücadele edeceklerini sözlerine ekledi.


Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web