Denizli 29°C
23 Eylül 2019 - Pazartesi

BORÇ 45 MİLYON TL!

2019-05-23 14:41:03 |
Gökhan Karaıslı
BORÇ 45 MİLYON TL!

Denizlispor’un borcu açıklandı. Yeşil siyahlıların mevcut borcunun 38 milyon TL olduğu,  Süper Lig primi olarak açıklanan miktarın futbolculara dağıtılmasının ardından bu rakımın 45 milyon TL olacağı öğrenildi. Kulüpte en yüksek Süper Lig primi alan isimler ise Aissati, Mehmet Akyüz ve Recep oldu.

Spor Toto 1. Lig’de sezonu şampiyon olarak tamamlayan Denizlispor’da Süper Lig sezonun planlaması devam ediyor. TFF ve yayıncı kuruluştan gelen paralarla kasayı doldurmayı hedefleyen yeşil siyahlılar, bu paralara güvenerek transfer bütçesini de ayarladı. Transfere 70 milyon TL ayıran Horoz’da sponsorluk görüşmeleri de sürüyor. Ligin bitmesinin hemen ardından Alman toptan telefon satıcısı YukaTel ile isim hakkı başta olmak üzere forma göğüs, canlı yayın sırt, kol, ve şort reklam anlaşması ile otobüs reklamı da dahil geniş kapsamlı bir işbirliği yapan ve kasasına yıllık 1 milyon avro(6 milyon TL) koymayı başaran yeşil siyahlılar, çeşitli sponsorluklar için çalışmalarını sürdürüyor.

KULÜBÜN BORCU AÇIKLANDI

Geçen yıl Denizli’den 13 milyon lira bağış toplayan yeşil siyahlılar, Çarşamba günü yaptığı Yönetim Kurulu toplantısının ardından yeniden sokağa inmeye hazırlanıyor. Horoz’da kasayı doldurma çalışmaları sürerken, kulübün borcu da açıklandı. Buna göre yeşil siyahlıların toplam borcu 38 milyon TL olduğu öğrenildi. Bu borcun sezon sonunda futbolculara dağıtılacak olan galibiyet primleriyle 45 milyon TL’yi bulacağı açıklandı. Kulüp, Süper Lig priminden kulüp personellerine de vermeyi hedefliyor.

EN ÇOK ALAN 3 İSİM OLDU

Kulüp, Süper Lig’e çıkma primi olarak 300 bin TL ödeneceğini açıkladı. Performansa dayalı olarak dağıtılacağı açıklanan primden en yüksek payı 34 maçın 33’ünde forma giyen İsmail Aissati alacak. Aissati’yi 34 maçta forma giymesine rağmen son maçta yedek soyunan Mehmet Akyüz takip ediyor. Yine 33 maçta forma giyen Recep Niyaz, 32 maçta forma giyen Stachowiak, Abdülkerim, Kerem Can ve Burak Çalık ile 28 maçta forma şansı bulan Ziya Alkurt, bu isimleri takip ediyor. yeşil siyahlılarda futbolculara 300 bin TL’den her maç için yaklaşık 9 bin TL ödeme yapılacak. Gökhan KARAISLI

 


Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web