Denizli 10°C
23 Şubat 2020 - Pazar

Bocce milli derece!

2019-08-21 06:28:28 |
Gökhan Karaıslı
Bocce milli derece!

Denizlili sporcu Pelin Avkıran, Ankara’da yapılan Petank Kadınlar ve Gençler Milli Takım Seçmelerini üçüncü tamamladı. Avkıran Denizli’nin gençlerdeki üçüncü milli sporcusu oldu. Pelinli milli takım, Kasım ayında Kamboçya’da düzenlenecek Dünya Petank Şampiyonasında mücadele edecek.

Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu tarafından düzenlenen Petank Kadınlar ve Gençler Milli Takım Seçmeleri 19-20 Ağustos tarihleri arasında Ankara Kahramankazan'dayapıldı. 22 sporcunun katılımıyla gerçekleştirilen seçmelerde Denizli’den Bozkurt Spor Lisesi öğrencisi Pelin Avkıran mücadele etti. 4 eleme turunun düzenlendiği seçmelerde Avkıran, adını finale kadar yazdırmasını bildi.

ÜÇÜNCÜ TAMAMLADI…

Finalde 3 grup üzerinde yapılan müsabakalarda Avkıran, B Grubunda Ankaralı sporcu Harun Berkay Güneş’i 13-10 yendi. Siirtli Ömer Akcan’a kötü bir oyunun ardından 13-2 mağlup olan Avkıran son maçta Güneş’i 13-7 yenerek grup ikincisi olarak C Grubuna kaldı. Final grubunda ise Samsunlu Ayşegül Gürel’i 13-8 yenen Denizlili sporcu Ömer Akcan’a 13-3 mağlup olmaktan kurtulamadı. Avkıran yarı finalde ise Samsunlu Semra Kocabaş’a 13-10 kaybetti. Seçmelerde Ömer Akcan ilk sırayı alırken, Semra Kocabaş ikinci, Pelin Avkıran üçüncü, Ayşegül Gürel ise dördüncü oldu.

KAMBOÇYA YOLCUSU

Avkıran, aynı liseden mezun Osman Edikli ve Serdar Kılınç’ın ardından Denizli’nin gençler kategorisinde üçüncü milli sporcusu oldu. Genç sporcu, Kasım ayında Kamboçya’da düzenlenecek olan Dünya Gençler Petank Şampiyonasında milli takımda yer alacak.


Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web