Denizli 27°C
26 Mayıs 2018 - Cumartesi

Bocce’de Denizli Farkı

2017-05-17 11:09:47 |
Haber Merkezi
Bocce’de Denizli Farkı

Denizli’de Okul Sporları kapsamında düzenlenen Küçükler ve Yıldızlar Bocce Turnuvasında derece alarak adını Türkiye yarı finallerine yazdıran 16 takımdan 10’u finallere kalmayı başardı. Bocce’de finaller 1-2 Haziran’da Antalya’nın Kemer ilçesinde düzenlenecek.

Bocce Federasyonu ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Okul Sporları Bocce Yıldız ve Küçükler turnuvasında başarılı olan ortaokullar, Geçen günlerde Ankara ve Mersin’de düzenlenen yarı final grup maçlarına katıldı. Ankara’nın Kahramankazan ilçesinde düzenlenen küçükler grubunda erkeklerde Gözler Ortaokulu kızlarda ise 75.yıl Cumhuriyet Ortaokulu gruplarını birinci tamamlamayı başardı. Yıldızlarda ise Mersin grubunda Tevfik Fikret Kaya, Mollahmetler Ortaokulu kız ve erkek takımları gruplarını birinci tamamlamayı başardı. Denizli’den her iki kategoride de kız ve erkeklerde dörder olmak üzere 16 kız ve erkek takımı arasında bu takımlarla birlikte 10 takım 1-2 Haziranda Antalya’nın Kemer ilçesinde düzenlenecek yıldız ve küçük Türkiye finallerine kalmayı başardı.

Bocce Il Temsilcisi Özgür Arım, alınan başarıdan büyük gurur duyduklarını söyledi. Arım, “Bizim için büyük bir başarı. Denizli’de bu yıl rekor katılımlı bir turnuva düzenledik. Bu kadar yoğun katılımlı gerçekleştirilen bir turnuvanın meyvelerini almak bizim için büyük bir onur. Inşallah Türkiye finallerinde de aynı başarıyı göstermek istiyoruz” dedi. Gökhan KARAISLI


Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web