Denizli 24°C
30 Mayıs 2020 - Cumartesi

BAŞKAN SÜRE İSTEDİ

2019-06-10 15:04:42 |
Haber Merkezi
BAŞKAN SÜRE İSTEDİ

Denizlispor Başkanı Ali Çetin, yeni sezonda ilk 5’i hedefleyecek bir kadro kurduklarını söyledi. Çetin, “İsimlerin kesinleşmesi için 3-4 gün süre istiyoruz. Herkes emin olsun. İddialı bir kadro kuruyoruz. 1 milyon 850 bin avroya oynayan bir futbolcuyu 1 milyon 100 bin avroya transfer etmek üzereyiz. Sadece sabır istiyoruz” dedi.

Denizlispor yönetimi, takımdaki son gelişmelerle ilgili basın toplantısı düzenledi. Haluk Ulusoy Tesislerinde gerçekleştirilen toplantıya Başkan Ali Çetin, Başkan Yardımcıları Taner Atilla, Kaan Şanlıkan ve Engin Şahin ile yöneticiler katıldı. Toplantıda konuşan Çetin, transferdeki son gelişmeleri değerlendirdi. Çetin, transfer için hazırlanan 10 milyon avroluk bütçeden 1, 1.5 milyon avro fazla verildiğini açıkladı. Çetin, “İnce eleyip sık dokuyacağımızı söyledik. İlk 5’i zorlayacak isimlerle görüşmeler sürüyor. 1, 1.5 milyon avro bir artımız var. Kesin açıklama ile ilgili 3-5 gün süre istiyoruz. İlk 5’i oynayacak bir kadro kurulacak. Şimdiye kadar 50’den fazla menajerle görüştük. Çok film dönüyor. Bazı menajerlerin kulübe girişi yasaklandı. 1 milyon 850 bin avroya oynayan bir futbolcuyu 1 milyon 100 bin avroya transfer etmek üzereyiz” açıklamasını yaptı. 

STATTA İLK KAZMA YARIN

Taraftarın en çok merak ettiği konulardan birisi olan stadyum konusunda açıklama yapan Çetin, “İlk çalışmayı tesislere yaptık. Burayı 5 yıldızlı otel gibi yapacağız. Sırasıyla çalışmalar tamamlanacak. Temmuzun başına bu çalışma tamamlanacak. Statla ilgili yarın(bugün) imza atılacak. Resmi prosedür tamamlanırsa, Çarşamba günü hafriyat çalışmalar başlayacak. Süreç olarak zorlanmamak için kapasiteyi 3 bin kişi arttıracağız. 3 metrelik bir kazı işlemi yapılacak. Statta tribünlerin isimleri belirlendi. Hepsi satıldı. Yeni yapılacak tribünlerin isim hakları da belirlendikten sonra satılacak” diye konuştu. 

AİSSATİ MUALLAKTA

Aissati konusunda açıklamalarda bulunan Başkan Çetin, “Kendisi geçen sezon bizde 240 bin avroya oynuyordu. Bize yeni sezon için 500 bin avro istediğini söyledi. Biz bu parayı veremeyiz dedik. Bunun hesabını veremeyiz. Kendisine çok iyi bir teklif sunduk. Ancak hala görüş olmadı. Bu iş muallakta” dedi.

İÇ TRANSFERDE SÜREÇ İŞLİYOR

İç transfer konusunu değerlendiren Futbol Şube Sorumlusu Engin Şahin, “İç transferde yolumuza devam edeceğimiz arkadaşlarla sorunumuz yok. Görüşmeler sürüyor. Kerem Can ile anlaştık. Adam, Aissati ve birkaç isimle görüşmeler sürüyor. Anlaşma aşamasına gelmedik ancak bu hafta içerisinde bir yol alınacak. Görüşmelerin sürmesindeki neden aradaki fiyat farkının çok olması” diye konuştu. 

MALİ KRİTERLERİ SAĞLAYACAĞIZ

Takımın borcunu açıklayan Başkan Yardımcısı Taner Atilla, “38 milyon 440 bin TL borcumuz var. Mali kriterlerle ilgili sorun yok. Temmuz 20’sine kadar süremiz var. Anlaşmalar tamam. Sadece imzalar kaldı. 38 kişiden imza alınacak. 8 milyon 250 bin TL ödeme yapılacak. Bunların dışında geçmişten gelen borçlar var. 300-400 bin TL değerinde” dedi.

KOMBİNELER SATIŞA ÇIKIYOR

Denizlispor’da merakla beklenen kombineler satışa çıkıyor. Bugün yapılacak olan yönetim kurulu toplantısının ardından kombinelerin yarın satışa çıkacağı açıklandı. Fiyatların ise 350 TL’den 10 bin TL’ye kadar olacağı öğrenildi. Kombinelerde bin 250 lira, 2 bin 500 ve 10 bin TL’ye fiyatlar geçerli olacak. Özel yapılan locaların fiyatları ise 100 bin TL olacak. Kulüp şimdiye kadar yapılacak olan locaların 11’ini sattı. Kalan 3’ünün ise bu hafta satılması bekleniyor.  Gökhan KARAISLI

 

Etiketler ; spor haber haberler

Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web