Denizli 29°C
25 Mayıs 2020 - Pazartesi

Bağbaşı’da transfer yasak!

2019-05-15 14:40:44 |
Haber Merkezi
Bağbaşı’da transfer yasak!

Bağbaşı Zeytinköyspor Başkanı Kenan Şenel, önümüzdeki sezondan itibaren a takıma dışarıdan transfer dönemini kapattıklarını açıkladı. Şenel, “Bizim büyük bir altyapımız var. Bundan sonra altyapımızdan çıkan çocuklarımızla mücadele edeceğiz” dedi.

Denizli Süper Amatör Lig’in en genç takımı olarak mücadele eden Bağbaşı Zeytinköyspor gelecek sezondan itibaren radikal bir karara imza attı. 12 ay boyunca devam eden futbol okulu ve her yaş kategorisinde takımı bulunan kırmızı siyahlılar, 2019-2020 sezonundan itibaren a takıma transfer yapmama kararı aldı. Mevcut kadrosunda bulunan çok sayıda ismi altyapıdan çıkaran Bağbaşı ekibi, bazı bölgeler için takıma takviyeler yapıyordu.  Kulüp, gelecek sezondan itibaren altyapıdan gelen isimlerle yola devam edecek. 

RADİKAL DEĞİL OLMASI GEREKEN!

Bağbaşı Zeytinköyspor’un bir altyapı fabrikası olduğunu ifade eden Şenel, “Yıllar süren planlama ile çok başarılı olan kulüpler var. Ajax, Altınordu ile Belçika milli takımı için yapılan planlama buna örnek. Biz Bağbaşı olarak uzun yıllardır altyapıya yatırım yapıyoruz. Hasan Doğan Stadı her gün yüzlerce çocuğa ev sahipliği yapıyor. Onları evlerinden alıp evlerine bırakıyoruz. Altyapı bizim için önemli. Gelecek sezon için radikal karar aldığımızı sanıyorlar ama olması gereken bu. Kendi bünyemizdeki gençlere daha fazla şans tanımak adına böyle bir karar alıyoruz. Gençlerimize güveniyoruz. Onların yolunda ilerlemeye devam edeceğiz. Biz onlara güveneceğiz, onlar bize güvenecek ve Bağbaşı ailesi sürekli büyümeye ve ilerlemeye devam edecek” dedi. Gökhan KARAISLI-özel haber

Etiketler ; spor haber haberler

Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web