Denizli 16°C
24 Şubat 2020 - Pazartesi

Bağbaşı’da genç devrimi

2019-08-30 08:25:21 |
Gökhan Karaıslı
Bağbaşı’da genç devrimi

Bağbaşı Zeytinköyspor, yeni sezon hazırlıkların başladı. Süper Amatör Lig ekibi, geçen yıllarda taşıdığı ligin en genç kadrosu unvanını bir adım ileriye taşıdı. Kulüp, yeni sezonda yaş ortalamasını 20’inin altına çekti. Başkan Kenan Şenel, altyapıdan çok sayıda isme kadroda yer verdiklerini söyledi.

Denizli Süper Amatör Lig ekibi Bağbaşı Zeytinköyspor, 2019-2020 Ali İpek Sezonu öncesinde hazırlıklarına başladı. 21 Eylül’de Denizligücü maçıyla sezona başlayacak olan kırmızı siyahlılar, yeni sezonun ilk hazırlığını Teknik Direktör Mustafa Duran yönetiminde Bağbaşı Hasan Güngör Sahasında yaptı. Akşam saatlerinde gerçekleştirilen antrenman koşu hareketleriyle başladı. Bireysel çalışmaların yapıldığı çalışma şut denemeleriyle sona erdi. Yaklaşık 1,5 saat süren antrenmanda futbolcuların enerjisi dikkat çekti.

KULÜP YENİDEN YAPILANDI

Geçen sezonlarda ligin en genç takımı unvanını elinde bulunduran kırmızı siyahlılar, gelecek sezonda bu unvanı bir adım ileriye taşıdı. 21 yaş ortalamasıyla ligin en genç ekibi olan Bağbaşı, yeni sezonda kadrosunda yer alan bazı isimlerle yollarını ayırdı. Fatih Öngül, Cengizhan Soyuçok ve Rıdvan Aracı ile yolların ayrıldığı takımda takım kaptanı Mahir Çağdaş, futbolu bırakarak takımın altyapısına hoca oldu. Yeni sezonda en yaşlı isim ise 25 yaşındaki Mustafa Güngör olacak. Güngör’ün dışında 1999, 2001, 2002 doğumluların yanında kulübün çoğunluğu ise 2003 doğumlu U16 ve U17 takımlarından kuruldu.

ÖNEMLİ BİR ADIM ATTIK

Kulübün altyapısı ile Denizli’nin en iyi kulüpleri arasında yer aldığını aktaran Başkan Kenan Şenel, “Altyapıya önem veriyoruz. Her gün yüzlerce çocuk burada eğitim alıyor. Onları geleceğe hazırlıyoruz. Mali açıdan amatör kulüpler pek gelir elde edemiyor. Son ekonomik durum da sıkıntıları bir kez daha ortaya çıkardı. Biz geçen yıl da birkaç genç isim dışında takviye yapmadık. Yeni sezonda da transfer yapmak istemiyoruz. Gençlerden kurulu bir kadro oluşturduk. Önemli bir adım attık. Gençler yeni sezonda başarı için mücadele edecek ama öncelikle kendileri için gelecekleri için mücadele edecekler. Burada kazanan da amatör futbol ve biz olacağız” dedi. Gökhan KARAISLI


Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web