Denizli 34°C
27 Mayıs 2019 - Pazartesi

Ankara’da Denizli tarihine geçtiler…

2019-03-15 10:59:00 |
Gökhan Karaıslı
Ankara’da Denizli tarihine geçtiler…

5 DERECE BİRDEN Denizli Sancak Spor Kulübü, Budokaido Kyokushin Full-Contact Türkiye Şampiyonasında bir ilki gerçekleştirdi. Kulüp, uzak doğu savaş sanatı olan Budokaido Kyokushinda Denizli’nin ilk Türkiye derecelerini elde etti. Denizli ekibi şampiyonayı 5 derece ile tamamladı.

Türkiye Wushu Kungfu Federasyonu tarafından düzenlenen Budokaido Kyokushin Full-Contact Türkiye Şampiyonası gerçekleştirildi. 10-14 Mart tarihleri arasında Ankara’nın Kızılcahamam ilçesinde bulunan Eliz Otel’de gerçekleştirilen şampiyonaya Türkiye’nin dört bir yanından yüzlerce sporcu katıldı. Şampiyonada Denizli adına ise Sancak Spor Kulübü mücadele etti. Milli sporcu Yıldırım Söyler’in antrenörlüğünü yaptığı kulüp, Denizli’de ilk Budokaido Kyokushin derecelerini getirdi.

5 DERECE BİRDEN

Uzak doğu savaş sanatı olan Budokaido Kyokushin Denizli ekibi 5 derece birden elde etti. Kulüp Antrenörü ve Milli Sporcu Yıldırım Söyler, 80 kiloda büyüklerde Türkiye ikincisi oldu. Mehmet Ali Bulut +65 kiloda ümitlerde Türkiye ikinciliğini elde etti. Yine büyüklerde Tahir Okul 60 kiloda Türkiye 3.sü, ümitlerde 55 kiloda Şafak Yüzbaşıoğlu Türkiye 3.sü ve ümitlerde +65 kiloda Hüseyin Karaca Türkiye üçüncüsü oldu.

DEVAMI GELECEK…

Turnuvanın ardından açıklamalarda bulunan Türkiye ikincisi Yıldırım Söyler, “Çok uzun süredir çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bunun karşılığını da almanın gururu içerisindeyiz. Budokaido Kyokushin çok estetik bir spor. Bu estetikliği derece ile taçlandırmak çok önemli. Elde ettiğimiz derecelerin yanı sıra Budokaido Kyokushinde Denizli’nin ilk Türkiye derecelerini elde ettik. Bunlar sadece başlangıç. Devamı gelecek inşallah” dedi. Gökhan KARAISLI-özel haber

Ankara’da Denizli tarihine geçtiler…

Ankara’da Denizli tarihine geçtiler…


Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web