Denizli 16°C
18 Şubat 2020 - Salı

Amatörlere yardım yapılacak mı?

2019-05-08 11:52:03 |
Gökhan Karaıslı
Amatörlere yardım yapılacak mı?

Denizli’de son dönemde amatör spor kulüplerinin merak ettiği en önemli soru Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan nakdi yardımın yapılıp yapılmayacağı… Geçen yıl 107 kulübe 1.1 milyon lira yardım yapan Büyükşehir’in bu yıl yardım yapıp yapmayacağı merak konusu. Kulüpler, sesini sosyal medyadan duyurmaya çalışıyor.

Denizli Büyükşehir Belediyesi, her yıl amatör spor kulüplere nakdi yardım yapıyor. Daha önce malzeme yardımı olarak yapılan bu yardım son yıllarda nakdi olarak gerçekleştiriliyor. Geçen yıl Nisan ayında yapılan yardım kapsamında 2016-2017 sezonunda istenilen kriterleri yerine getiren 107 kulübe 1.1 milyon lira yardım yapıldı. Geçen yıl, bir miktarı eşit olmak şartıyla, her kategori için verilen paralarla birlikte kulüpler 5 bin ile 20 bin lira arasında değişen oranlarda maddi gelir elde etti.

BU YIL NE ZAMAN VERİLECEK?

Amatöre can suyu olarak verilen yardımın yeni sezonda ne zaman verileceği ise merak konusu. Daha önce Mart ayının başında verileceği bilgisi gelen ancak resmi bir doğrulamanın yapılmadığı olayla ilgili ASKF ve Denizli Büyükşehir Belediyesi’nden herhangi bir açıklama yapılmadı. Hal böyle olunca da amatör kulüplerin temsilcileri sesini sosyal medyadan duyurmaya başladı.

AMATÖRLER BEKLİYOR

Herhangi bir maddi gelirin olmadığı amatör camia, giderlerin bir kısmının karşılandığı yardımın ne zaman verileceği konusunda resmi bir açıklama bekliyor. Camiada, “Bu para çok olmasa da bizim için önemli bir miktar. Herkes tüm ödemelerini bu yardıma göre yapıyor. Bu yardım da gelmeyince sıkıntı büyüyor. Şimdi tüm kulüpler zor durumda” sesleri yükseliyor. Gökhan KARAISLI-özel haber


Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web