Denizli 28°C
21 Haziran 2018 - Perşembe

4’TÜK 3’TE KALDIK

2017-07-13 14:21:47 |
Haber Merkezi
4’TÜK 3’TE KALDIK

İki sezondur Bölgesel Amatör Lig’de mücadele eden Yeşilköyspor, sezon sonu sponsorunun çekilmesinin ardından son güne kadar beklediği lige katılıp katılmama kararını verdi. Yeşil beyazlılar, BAL’a katılmama hakkını kullandıklarını ve Süper Amatör Lig’de mücadele edeceklerini açıkladı.

Denizli'yi iki senedir Bölgesel Amatör Ligde temsil eden Yeşilköyspor, yeni sezonda BAL'a katılma hakkını kullanmama kararı aldı. Sezon sonunda isim sponsoru olan Demirten’in sponsorluktan çekilmesinin ardından maddi sıkıntıya girdiği belirtilen kulüp önümüzdeki sezon Süper Amatör Lig’de mücadele edecek. Kulübün sosyal medya hesabından yapılan açıklama ile birlikte Denizli'nin Bölgesel Amatör Ligde mücadele edecek takım sayısı yine 3'te kaldı. Önümüzdeki sezon Sarayköy Belediyespor ile birlikte Kale ve Çal Belediyespor takımları BAL'da mücadele edecek.

EKONOMİK SORUN YOK

İsim sponsorunun çekilmesinin ardından ekonomik sorunların oluştuğu iddia edilen kulüpte Başkan Ekrem Civan, gazetemize yaptığı açıklamada böyle bir sorunun olmadığını dile getirmişti. Hedeflerinin Altınordu gibi bir altyapı ekolünü hayata geçirmek olduğunu ifade eden Civan, bunu da başarmak istediklerini belirtti.

İŞTE O AÇIKLAMA

Spor kamuoyuna diye başlayan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Bölgesel Amatör Lig'in 2015-2016 ve 2016-2017 sezonlarında gerek kulübümüzü gerek ilimizi saygı duyulacak ve başarılı bir şekilde temsil ettik. Yeşilköyspor Kulübü belediye ve ilçe desteği almadan, amatör futbolun gönüllüleri olarak kendi imkan ve şartlarımızla bu mücadeleyi göstermeye çalıştık. Rakiplerimizin ve spor kamuoyunun takdirini kazandık.

SAL’DA DEVAM

Rekabetçi olan futbol ortamında hiç bir destek almadan yürüttüğümüz bu mücadeleyi yeni sezonda Süper Amatör Lig'de devam ettirme kararı aldık. Bölgesel Amatör Lig'ine katılma hakkını kullanmadığımızı spor kamuoyuna bilgisine sunuyoruz. Süper Amatör Lig'in 2017-2018 sezonundan itibaren altyapımızda şekillenmeye başlayan gençlerimizle beraber fedakarca yapmakta olduğumuz mücadeleye devam edeceğiz.

ALTYAPIYA ÖNEM

Mevcut şartlarımızı, olanaklarımızı ve tüm imkanlarımızı seferber ederek önem verdiğimiz altyapımıza daha da iyi şartlar sunarak genç oyuncularımızın gelişmesini kendimize görev bildik.  Bu saatten sonraki tek temel amacımız gençlerimize spor ahlakı ve disiplin eğitiminin yanında  çevrenin olumsuz koşullarından koruyabilmek.

Altyapıdan yetiştireceğimiz gençlerimizi Türk sporuna kazandırmaya çalışmak Yeşilköyspor Kulübü olarak her zaman amacımız ve hedefimiz olmuştur ve olmaya devam edecektir” denildi.


Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web