Denizli 30°C
25 Nisan 2018 - Çarşamba

3. ÇEYREK ÇITA’YI BİTİRDİ

2017-04-21 08:41:31 |
Haber Merkezi
3. ÇEYREK ÇITA’YI BİTİRDİ

Erkekler Bölgesel Basketbol Ligi play-off ilk maçında evinde Fethiye Basketbol’u konuk eden Yüksekçıta Basketbol, iyi başladığı maçı üçüncü çeyrekteki kötü oyunu yüzünden kaybetti. Lacivert beyazlılar 2 maçlık serinin ilk raundunu 62-75 kaybetti.

Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından düzenlenen Erkekler Bölgesel Basketbol ligin iki elem grubunu da üçüncü sırada tamamlayarak adını en iyi 24 takımın mücadele ettiği play-off maçlarına yazdıran Yüksekçıta Basketbol, 2 maçlık play-off serisinin ilk maçında Fethiye Basketbol’u evinde ağırladı. Daha önce ilk eleme turu grubunda karşılaştığı ve 2 maçı kaybettiği güçlü rakibine karşı iyi bir mücadele sergileyen lacivert beyazlılar, iyi başladığı maçı üçüncü çeyrekteki kötü performansı ile kaybetti.

İLK ÇEYREK BERABERE

Yüksekçıta Koleji Spor Salonunda oldukça etkili bir taraftar desteği altında başlayan maçta iki ekipte etkili başladı.  Karşılıklı sayılarla geçen ilk çeyrek 13-13 sona erdi. İkinci çeyreğe etkili başlayan ise konuk Fethiye Basketbol oldu. Lacivert beyazlıları durdurmayı başaran Muğla ekibi, ikinci çeyreği 21-13 ilk yarıyı ise 26-34 önde kapadı.

ÜÇÜNCÜ ÇEYREK BELİRLEYİCİ OLDU

Maçı koparan dakikalar ise üçüncü çeyrekte oldu. Adeta Fethiye Basketbol’un üstünlüğünde geçen üçüncü çeyrekte lacivert beyazlılar rakibine karşı koyamadı. Konuk ekibini 26 sayı attığı üçüncü çeyrek 37-60 sona erdi. Son çeyrekte ise toparlanan Yüksekçıta Basketbol, üçüncü çeyrekte açılan farkı kapatmaya çalıştı ama başarılı olmadı. Maçı 62-75 kaybeden lacivert beyazlılar, serinin ilk maçını kaybetti.

ÜÇÜNCÜ KEZ DE OLMADI

Bu sezon üçüncü kez karşılaştığı rakibini yenme başarısı gösteremeyen lacivert beyazlılar serinin ikinci maçı için Pazar günü Fethiye Basketbol’a konuk olacak.  Gökhan KARAISLI-özel haber


Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web