Denizli 19°C
13 Kasım 2018 - Salı

2 maçı da almak zorundayız

2017-12-04 07:05:08 |
Haber Merkezi
2 maçı da almak zorundayız

Denizli Engelliler Spor Kulübü Başkanı ve takım kaptanı Ramazan Altuğ, ampute 1. Lig’de kötü bir sezon geçirdiklerini söyledi. 2. Grup’un 5. Haftasında lider Antalya’ya 9-0 mağlup olduklarını hatırlatan Altuğ, ilk yarının son 2 haftasında 2 maçı da kazanmak zorunda olduklarını söyledi.

Ampute 1. Lig’de kötü bir sezon geçiren Denizli Engelliler Spor Kulübü, 2. Grup’un 5. Haftasında grubun kayıpsız lideri Antalya Büyükşehir Belediye ASAT SK’yı konuk etti. KYK Sahasında oynanan maçta gülen taraf 9-0 gibi net bir skorla lider Antalya oldu. Sezon öncesinde mali zorluklar yüzünden bazı oyuncularıyla yollarını ayırmak zorunda kalan Denizli ESK, henüz galibiyet alamadığı ligde 1 puanla düşme hattının hemen üstünde yer almaya devam etti.

Maç sonunda gazetemize özel açıklamalarda bulunan Denizli Engelliler Spor Kulübü Başkanı ve takım kaptanı Ramazan Altuğ, maddi bir destek olmadan mücadele etmek zorunda kaldıklarından yakındı. Ampute futbolunun verilecek bir mum ışığı kadar destekle neler yapabileceğini milli takımın Avrupa Şampiyonu olmasıyla kanıtladığını aktaran Altuğ, “Buna rağmen sadece bir gün hatırlandık. Şampiyonanın üzerinden kısa bir süre geçtikten sonra hemen unutulduk. Yerel de destek bulmak zaten çok zor. Destek gelmeyince ve arkanızda belediyeler de olmayınca bu sporu yaşatmak çok zor.

Ancak biz buna rağmen ayakta kalmaya devam ediyoruz. Amacımız spor yapmak. Engellilerin de sosyal hayata katkı sunması için mücadele ediyoruz. Şimdi çok kritik bir süreçteyiz. Önümüzde ilk yarının bitmesine iki maç kaldı. Önce deplasmanda Samsun Engellilere konuk olacağız. Ardından da Sakarya Engellileri konuk ederek ilk yarıyı tamamlayacağız. Bizim ligde kalabilmemiz için bu iki maçı da kazanmak zorundayız. Aksi halde işimiz çok zor olacak” dedi. Gökhan KARAISLI


Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web