Denizli 27°C
24 Ekim 2019 - Perşembe

2. ETAP DA TAMAM!

2019-06-19 07:01:41 |
Gökhan Karaıslı
2. ETAP DA TAMAM!

Denizli’de İller Arası Kick Boks Liginin ikinci etabı tamamlandı. Ege Bölgesinin ilk ligi olma özelliği taşıyan ligin ikinci etabına 13 ilden 512 sporcu katıldı. Üçüncü etabın Temmuz ayı içerisinde yapılacağı turnuva dört etaptan oluşacak. Lig sonunda dereceye girenlere ödülleri verilecek.

Türkiye Kick Boks Federasyonu Denizli İl Temsilciliği tarafından düzenlenen İller Arası Denizli Kick Boks Liginin 2. Etap maçları geçtiğimiz hafta sonunda gerçekleştirildi. Daha önce 23-24 Şubat tarihlerinde ilk etabı gerçekleştirilen ligde ikinci etap maçlarına Dokuzkavaklar Mahallesi’nde bulunan Hasan Güngör Kapalı Spor Salonu ev sahipliği yaptı. Cumartesi ve Pazar günü oynanan maçlarda mücadele gücü yüksek oldu.

13 İLDEN 512 SPORCU

İlk etaba 450 sporcunun katıldığı Kick Boks Liginin ikinci etabına 512 sporcu katıldı. 2. Etap’ta Denizli’nin yanı sıra Ankara, Muğla, Aydın, Antalya, Kütahya, Sakarya, Balıkesir, Afyonkarahisar, Uşak, Konya, Burdur ve Manisa’dan katılım oldu. 3 kategoride maçların yapılacağı şampiyonada minikler Point fighting, Yıldızlar Light Contact ve Gençler Kick Light kategorilerinde mücadele edecek. Şampiyonanın ikinci etabını Denizli önde tamamladı.

2 ETAP DAHA VAR

Ligin Ege Bölgesinin ilk ligi olma özelliği taşıdığını belirten Kick Boks Denizli İl Temsilcisi Zekai Doruk, “Şubat’ta ilk etabını yapmıştık. Şimdi ikinci etabını da gerçekleştirdik. 13 ilden 512 sporcu katıldı. Katılım sürekli artıyor. Bu bizim için önemli. Üçüncü etabı Temmuz ayı içerisinde tamamlamayı hedefliyoruz. Ardından son bir etap kalacak. 4. Etabın sonunda dereceye girenlere ödülleri verilecek. Bu lig, kick boksun daha ileriye gitmesi için kuruldu. Amacımıza ulaşıyoruz. Çeşitli illerden gelen sporcularla hem sporculara hem de milli takıma hizmet ediyoruz. Çok heyecan verici maçlar oynadık. Bütün katılımcılara teşekkür ediyorum” dedi. Gökhan KARAISLI


Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web