Denizli 21°C
21 Ekim 2020 - Çarşamba

10 KİŞİYLE 1 PUANA RAZI OLDU

2020-09-19 16:54:08 |
Abdullah GÖNÜLTAŞ
10 KİŞİYLE 1 PUANA RAZI OLDU

Yukatel Denizlispor, Süper Lig’in 2’in haftasında evinde Karadeniz temsilcisi Trabzonspor’u ağırladı. Hadi Sacko, 68’inci dakikada ikinci sarı karttan ihraç edildi. Mücadele golsüz eşitlikle tamamlandı ve Yeşil-siyahlı ekip ilk puanını almış oldu.

Açılış haftasında Göztepe’ye 5-1 yenilen Yukatel Denizlispor ile evinde Beşiktaş’a 3-1 mağlup olan Trabzonspor, Süper Lig’in 2’in haftasında kozlarını paylaştı. Denizli Atatürk Stadyumu’nda oynanan mücadelede gol sesi çıkmadı. İlk yarıda konuk ekibe verilen penaltı VAR incelemesi ardından iptal edildi. Ayrıca Bordo-mavililerin 61’inci dakikada Abdülkadir Ömür’ün ayağından bulduğu gol ise ofsayt olduğu gerekçesiyle iptal edildi.

“2 PENALTI VE 1 GOLÜMÜZ VERİLMEDİ”

Yukatel Denizlispor ile berabere kalan Trabzonspor’da İngiliz teknik adam maç sonu basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtladı. İlk 20 dakikada takımın yeni formasyona adapte olmaya çalıştığını söyleyen Eddie Newton, 20 dakikanın ardından oyunu domine ettiklerini ve takımdan memnun olduğu söyledi. Trabzonspor’un 2 penaltısı ve 1 golünün verilmediğini söyleyen Newton, “Bence lehimize dönmesi gereken 2 penaltı vardı ayrıca gol olan ama verilmeyen bir golümüz vardı. Takımın formasyona iyi adapte olduğunu söylemeliyim. Arkadaşlar onlardan istenileni tam olarak uygulamaya çalıştılar. Bunu sahada görmek beni gayet memnun etti ancak hakemlerin kararlarına maalesef müdahale etme şansımız yok” dedi.

4 DAKİKA OYUNDA KALDI, 2 SARI KART GÖRDÜ

Denizlispor’da Hadi Sacko, 64’üncü dakikada Bakalorz’un yerine oyuna girdi. 67 ve 68’inci dakikalarında sarı kart gören Sacko, 4 dakika görev aldı ve 2 dakikada kırmızı kart görerek oyunda ihraç edildi. Hadi Sacko, Süper Lig’de 2017 yılında Ryan Babel’in 2 dakika 35 saniyede atılmasının ardında en hızlı kırmızı kart gören oyuncu oldu. Sacko, 3 dakika 34 saniye sahada kalabildi.

İLK PUANLARINI ALDILAR

Yukatel Denizlispor ile Trabzonspor ilk haftayı yenilgiyle kapatmışlardı. Gol sesi çıkmayan mücadele iki takım da 1’e puana razı olarak 2020-2021 Süper Lig’inde ilk puanlarını almış oldular. 1’inci haftada Göztepe deplasmanına giden Horozlar, mücadeleden 5-1’lik mağlup ayrılmıştı. Trabzonspor ise konuk ettiği rakibi Beşiktaş’a 3-1 yenilmişti. Süper Lig’in 3’üncü haftasında Denizlispor, Antalyaspor deplasmanına giderken, Trabzonspor ise evinde Yeni Malatyaspor’u ağırlayacak.

“FUTBOLCULARIMI TEBRİK ETMEK İSTİYORUM”

Maç sonu basın toplantısında konuşan Yukatel Denizlispor Teknik Direktörü Robert Prosinecki, geçen sezonun ikincisi ve Türkiye Kupa’sı sahibiyle oynadıklarını hatırlattı. Prosinecki, “Futbolcularımı verdikleri mücadeleden dolayı tebrik ediyorum. Herkes maçın başından sonuna kadar mücadelesini ortaya koydu. Sezon öncesi hazırlık maçı yapmadık, yeni futbolcular aramıza katılıyor. Biraz daha sabırlı olursak çok daha farklı, çok daha güzel, iyi futbol oynayan ve mücadele eden bir Denizlispor göstereceğimiz aşikâr. Oyuncularım maçın başından itibaren çok iyi mücadele ettiler. Trabzonspor'a karşı son bölümde 10 kişi mücadele ettik ve 1 puan aldık” dedi.

Hadi Sacko’nun 4 dakikada oyundan atılması hakkında konuşan Prosinecki, “Futbolda böyle olaylar maalesef yaşanıyor. Eminim kendisi de böyle bir şeyi istemiyordur. Bundan hiç şüphemiz yok. O da bir şeyler gösterip takıma katkı vermek istemiştir. 10 kişi kaldığımızda da mücadelemizi gösterdik. Futbolcularımı tebrik etmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

ROBERT PROSİNECKİ’DEN İKİ DEĞİŞİKLİK

ROBERT PROSİNECKİ’DEN İKİ DEĞİŞİKLİK

Yukatel Denizlispor’un çiçeği burnunda teknik direktörü Robert Prosinecki ilk 11’de değişikliğe gitti. Göztepe maçının ilk 11’den 3 kişiyi kulübeye çeken Prosinecki, kaleye Cenk’in yerine yeni transfer Pantilimon’u ilk 11’e aldı. Hadi Sacko yerine Recep Niyaz görev alırken, Mesenavic’in yerine ise yeni transferlerden Sagal forma giydi.

Prosinecki, oyun içinde 4 oyuncu değişikliğine gitti. 64’üncü dakikada Bakalorz’un yerine Hadi Sacko, 73’üncü dakikada Rodallega’nın yerine Mesanovic, 90+3’te ise Sagal ve Aissati yerine Özgür Çek ve Fabiano görev aldı.

SON DÖNEMDE DENİZLİSPOR ÜSTÜNLÜK SAĞLADI

SON DÖNEMDE DENİZLİSPOR ÜSTÜNLÜK SAĞLADI

Denizlispor ile Trabzonspor arasında oynanan son 5 maçta Denizlispor 3 galibiyet ve 1 beraberlik aldı. Trabzonspor ise 1 galibiyet alabildi. Ayrıca Horozlar, Süper Lig tarihinde ilk kez üst üste üç Trabzonspor maçından 2 galibiyet ve 1 beraberlikle puan almayı başardı.

Karşılaşmada 17 yılın ardından bir ilk de yaşandı. Trabzonspor ile Denizlispor arasında oynanan bir Süper Lig maçı en son 2003 yılında beraberlikle sonuçlandı.

Kubilay Y. GERBOĞA

Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web