Denizli 28°C
21 Haziran 2018 - Perşembe

YENİLİKÇİ PROJELER SUNULDU

2017-07-17 06:46:48 |
Haber Merkezi
YENİLİKÇİ PROJELER SUNULDU

Denizli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ve bağlı sağlık tesislerinde görev yapan sağlık çalışanlarından oluşan ekipler üzerinde çalıştıkları projelerini Genel Sekreteri Uz. Dr. Berna Öztürk’e sundu.

Ekipler sağlık hizmetinin iyileştirilmesi amacıyla hazırladıkları yenilikçi unsurlar içeren projelerini anlattı. Daha önce Genel Sekreterlik bünyesinde sağlık hizmetinin iyileştirilmesi çalışmalarını desteklemek amacıyla “Sağlıkta Proje Hazırlama ve Yenilikçi Yaklaşımlar Eğitimi” düzenlenmişti.
Bu eğitimde elde edilen deneyim ve bilgi paylaşımının da katkısıyla projelerini çeşitlendiren ve geliştiren sağlık çalışanları projeleri üzerinde yaptıkları çalışmaları, gelinen aşamayı bundan sonra yapacaklarını aktardılar. Sağlık çalışanlarından oluşan ekiplerin projelerini dinleyen Genel Sekreteri Uz. Dr. Berna Öztürk öneri ve eleştirileri ile çalışmalara katkıda bulundu. Konu hakkında görüşlerini şu şekilde belirtti: “ Sağlık çalışanlarımızın hizmeti iyileştirmek, halkımızın sağlığını geliştirmek için yaptıkları çalışmalara maddi ve manevi her zaman destek oluyoruz. Özellikle de yenilikçi fikirlerini rahatça açıklayabileceği ortamlar yaratıyoruz. Yenilikçi fikirler içinde fayda sağlayacak ve katma değer yaratacak olanların bir an önce uygulamaya geçmesi için destek oluyor ve özendiriyoruz. Sağlık çalışanlarımızın proje çalışmalarına katılımı, istek ve heyecanı bizi mutlu ediyor.

                              

 

Ayrıca bu çalışmaları Sağlık Bakanlığı tarafından “Sağlıkta Dönüşümün II. Fazında Kalite ve İnovatif Yaklaşımlar” ana temasıyla gerçekleştirilecek olan VII. Uluslararası Sağlıkta Performans ve Kalite Kongresi’ne bildiri ve İyi Uyguluma Ödülü’ne proje olarak gönderilmesini de hedefliyoruz” dedi. HABER MERKEZİ


Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web