Denizli 23°C
24 Ekim 2018 - Çarşamba

Pamukkale’de Kan Bağışı Rekora Gidiyor

2017-11-06 06:55:18 |
Haber Merkezi
Pamukkale’de Kan Bağışı Rekora Gidiyor

Pamukkale Kaymakamlığı koordinesinde, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Kızılay Derneği Denizli Şubesi ve Türk Kızılayı Kan Bağışı Merkezi Müdürlüğü arasında 2016 yılında imzalanan “Ülkem Sana, Kanım Feda” protokolü ile Pamukkale İlçesinde Kan Bağışı 2017 yılında da hız kesmeden devam ediyor.

2016 YILINDA 4 BİN 567 ÜNİTE KAN BAĞIŞI

 

Pamukkale'de kurumların işbirliği neticesinde, muhtarlarımızın, okul aile birliklerimizin, öğrenci velilerimizin, din görevlilerimizin, aile sağlığı merkezlerimizin ve esnaflarımızın desteği ile 2016 yılında Pamukkale’deki okullarda 4 bin 567 ünite kan bağışı yapıldı. 2017 yılında da bu rakamın 5 binin üzerine çıkması bekleniyor.

 

EV HANIMLARINDAN BÜYÜK DESTEK!

 

Ülke genelinde kadın kan bağışçı oranı yüzde 12, Denizli genelinde yüzde 18 iken Pamukkale'de ev hanımlarımın kampanyaya destek vermesi sayesinde bu oran Pamukkale’de yüzde 30 lara kadar yükseldi. Aynı zamanda da ev hanımlarının ilk kez kan bağışında bulundukları değerlendirilirken bu oranın 2017 yılında daha da artması bekleniyor.

     

GÖNÜLLÜ VE SÜREKLİ BİR BAĞIŞÇIYIM

 

İlk kez kan bağışında bulunan bir öğrenci velisi aynı zamanda ev hanımı olan bir kadın bağışçı,  “şu ana kadar hiç kan bağışında bulunmadığım için endişelerim ve korkularım vardı ancak okulumuzda sağlık görevlilerin bilgilendirmesi sayesinde bu korkularını ve endişelerini yenerek kan bağışında bulunduğunu, sürekli olarak kan bağışında bulunacağını belirtti.

 

OKULLARIMIZIN BÜYÜK KATKISI VAR

 

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Reşat Erdoğan; kan bağışı kampanyası sayesinde tüm okullarımızda kan bağışı konusunda farkındalık yarattıklarını halkımızın bilinçlendirildiğini, tüm okullarımızda öğrencisinden velisine, imamından doktoruna, esnafından işçisine her kesimden okullarımızdaki kan bağışına büyük destek geldiğini belirtti. Kan bağışı kampanyası hakkında düşüncelerini dile getiren Kaymakam Hayrettin Balcıoğlu; 2016 yılında 413, 2017 yılında ise 415 ünite kan bağışı yaparak ilçe rekorunu elinde tutan Doğan Demircioğlu Emsan İlkokuluna özel teşekkür ettiğini belirtti. 2016 yılında ilçemiz okullarında 4.567 ünite kan bağışı yapılmasının çok önemli olduğunu vurguladı. Özellikle protokol sayesinde ev hanımlarına dolaylı olarakta hiç kan bağışında bulunmayan vatandaşlarımıza ulaşmanın bu protokolün en önemli ayağı olduğunu belirtti. Kan Bağışının okullarımızdaki idarecilerimiz, okul aile birliklerimiz, Denizli Kızılay Şubesi ve Kan Bağışı Merkezimizin gayretleri sayesinde bu noktaya geldiğini belirten Kaymakam Balcıoğlu, emeği  geçen herkese teşekkür ederek 2017 yılı sonunda da yeni bir rekora imza atacaklarına inandığını ifade etti. HABER MERKEZİ

Etiketler ; sağlık haber haberler

Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web