Denizli 38°C
25 Haziran 2019 - Salı

İngiliz aileye Denizli’de umut

2017-09-14 10:37:27 |
Haber Merkezi
İngiliz aileye Denizli’de umut

Tatil için geldikleri Marmaris’te erken doğum tehlikesi ile karşı karşıya kalan İngiliz Ward ailesi, 27.haftada doğan bebeklerini Özel Denizli Tekden Hastanesi’nde dünyaya getirdi. Ayda Rae Maura bebek Yenidoğan Yoğun Bakım Servisi’nde 75 günlük tedavinin ardından sağlıklı bir şekilde ailesi ile birlikte İngiltere’ye yolcu edildi.

İngiltere’nin Bradford şehrinde yaşayan baba Brandon Scott Alan Ward (19) ve anne Adele Theresa Blake (28), tatil için Marmaris’e geldi. Burada bir süre tatil yapan çift, Adele Theresa’nın gebeliğinin erken evresinde yani 27. haftasında yaşadığı sorunlar nedeniyle doğumunun gerçekleşme zorunluluğu öğrendi.. Ward ailesi erken gerçekleşecek doğum sonrası oluşabilecek riskleri göz önünde tutarak Marmaris ve civarında doğum ve doğum sonrası başarılı tedavi uygulayabilecek kapasiteye sahip üst düzey bir sağlık kuruluşu arayışına girdiler.  

Kısa bir süre sonra Özel Denizli Tekden Hastanesi Yenidoğan Yoğun Bakım Servisi’ne başvuran Ward ailesinin 27 haftalık bebekleri Ayda Rae Maura, Tekden Hastanesi’nde dünyaya geldi.  Yenidoğan Uzmanı Doç. Dr. Osman Öztekin kontrolünde takip ve tedavisi gerçekleşen Ward bebek’in yoğun bakım sürecinde kilosu 900 gr’a kadar geriledi. Tüm bu zorluklara rağmen zorlu tedavi sürecini başarı ile atlatan Bebek Ward, Doç. Dr. Osman Öztekin yönetimindeki Tekden Hastanesi yeni doğan ekibinin 75 gün süren tedavi süreci sonrası 2 bin 200 gr olarak ailesinin kucağında İngiltere’ ye uğurlandı.

Anne Adele Theresa Blake, İngiltere’den tatil hayalleri için geldiklerini fakat erken doğum sonucu zor günler yaşadıklarını belirterek, “Doğumumun erken gerçekleşeceği İngiltere iken belli değildi. Eşimle biraz stres atabilmek için tatilimizi Türkiye’de yapmaya karar verdik. Gebeliğim biz bu kararı verirken engel teşkil etmiyordu. Marmaris’e geldik, ama sorunlar olmaya başladı ve doğumum 27.hafta gerçekleşti. Tekden Hastanesi’nde hem doğum yaptım hem de ailemizin yeni üyesi Ayda Rae Maura, 75 gün sonra bize katıldı. Söyleyecek tek bir sözüm var. Doğumdan sonra Ayda’yı kucağıma alacağımdan çok emin değildim. Şuan onu sağlıklı bir şekilde elime verdiklerine inanamıyorum” dedi.

Tekden Hastanesi Başhekimi Uz .Dr. Yusuf Polat ise Tekden Hastaneleri olarak uzun yıllardır devam ettirdikleri sağlık turizmi stratejilerinin artarak devam ettiğini, ülke ekonomisine bu anlamda destek sağladıklarını söyledi. Dr. Polat, “Denizli Tekden Hastanesi, ülke genelinde verdiği sağlık hizmetleri ağını artık dünyaya taşıyor. Son yıllarda ülkemizin sağlık turizminde gösterdiği başarılar, bizlerin kurumlarına da olumlu yansıdı. Hastalarımıza daha hastanemize gelmeden her türlü konuda hizmet veriyor, onları ailemizden biri olarak görüyoruz. Sağlık turizminde konularında uzman hekim ve sağlık çalışanı kadrosuna sahip olmamız, teknolojik cihazlar ile sağlık hizmeti vermemiz, uluslararası akreditasyonlara sahip 5 yıldızlı otel konforunda hizmet sunmamız bizleri sağlık turizminin öncü kurumlarından biri yapıyor. Kendi vatandaşımız dışında Almanya, İngiltere, Fransa, ABD, Gürcistan, Azerbeycan ve İran başta olmak üzere daha birçok ülkeden hasta kabul ediyoruz. Özellikle plastik cerrahi ve estetik, göz hastalıkları, ortopedi, obezite cerrahisi ve fizik tedavi ünitemiz bu anlamda en rağbet gören branşlarımız.

Geçtiğimiz aylarda İngiltere’den tatil için gelen Ward ailesi de yurtdışından gelip bizleri tercih eden hastalarımızdan sadece biri. 75 gün boyunca erken doğan bebekleri yenidoğan ünitemizde tedavi gördü. Değerli meslektaşım ve mesai arkadaşım Yenidoğan Uzmanı Doç. Dr. Osman Öztekin tarafından takibi yapılan bebeğimiz sağlıkla taburcu oldu. Sadece kendi vatandaşımızın değil, diğer milletlerden kardeşlerimizin de yüzünü güldürmek biz hekimler için paha biçilemez” ifadelerini kullandı.


Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web