Denizli 27°C
20 Ekim 2018 - Cumartesi

DOKUZKAVAKLAR’DA GERİ SAYIM

2017-10-16 13:57:14 |
Haber Merkezi
DOKUZKAVAKLAR’DA GERİ SAYIM

Türkiye’de bir ilk olan, Pamukkale Belediyesi tarafından yapımı devam eden Denizli’nin geleceğine damga vuracak Dokuzkavaklar Sağlık Kompleksi’nin inşaatını Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin ile AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin birlikte gezdiler. “Türkiye’ye örnek olan projemizde sona yaklaşılıyor” diyen Başkan Gürlesin, “Bu projemiz bittiğinde de birçok insanların şifa bulmasından dolayı da büyük onur duyacağız” dedi.

Pamukkale Belediyesi'nin Türkiye’ye örnek olacak projesi olan Dokuzkavaklar Sağlık Kompleksi'nin hizmete girmesi için gün sayılırken, 18 milyonluk dev yatırımı Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin ve AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin birlikte incelediler.  Başkan Gürlesin, arsası Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen, Pamukkale Belediyesi tarafından yapılan inşaatı yaptırılan Dokuzkavaklar Sağlık Kompleksi tamamlandıktan sonra Sağlık Bakanlığı’na devredileceğini belirtti.  Dev kompleksin inşaatını gezen Milletvekili Tin ve Başkan Gürlesin, çalışmalara devam eden işçilerle sohbet ederek, çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

 

“DENİZLİ KAZANACAK”

 

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Dokuzkavaklar Sağlık Kompleksi’nin sadece Pamukkale İlçesi için değil, Denizli içinde bir kazanç olduğunu ifade ederek, “Öncelikle Dokuzkavaklar Sağlık Kompleksi’nin yapımında emeği geçen başta inşaatını yüklenen Pamukkale Belediye Başkanımız Hüseyin Gürlesin’e ve yerini temin eden Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan’a çok teşekkür ediyorum” dedi. Milletvekili Tin, Böyle dev bir eseri Türkiye’de kompleks anlamında bu standartlarda özellikle de bu kalitede ve sağlık alanında bir ilki Denizli’ye kazandırmasından dolayı Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin’e özellikle teşekkür ettiğini belirterek, “Denizlili hemşehrilerim adına da ve bakanlığımız adına da, partimiz adına da Allah razı olsun diyoruz. Denizli’deki AK Partili belediyelerimizi ziyaretimizde şunu gördüm ki, hepsi de son güçleriyle çalışıyorlar. Büyük gayret sarf ediyorlar, gece ve gündüzlerini birbirine katarak, devamlı hizmet anlamında, aşkla çalışıyorlar. Bu anlamda Pamukkale Belediyemizin de bu hizmet yarışında ilklerden olduğunu görüyoruz ve gerçekten güçlü, merkezi yatırımlarla, hizmetlerle bu çalışmalara katkıda bulunduğunu görmekteyiz. Ki özellikle Dokuzkavaklar Sağlık Kompleksi, bölgedeki mahallelerimiz için, Denizli’miz için büyük bir kazanç. Bu bölge için çok önem arz etmekte. Çünkü baktığımızda Denizli’de hastanelerin çoğunluğunun yukarı kesimde olduğunu görmekteyiz. Bu yatırımı insanlığa yatırım yapmış oluyorsunuz. Bölgesel ve yerel anlamda da burada büyük bir değişimin altına imza atmış oluyorsunuz. Çevrede de zaten hemen yeni inşaatların başladığını görmekteyiz. Yani sosyal zenginliğe de katkı olduğunuzu görmekteyiz. Bu açıdan bu hizmet belki de Türkiye’deki belediyeler arasında, ilk defa bir belediye olarak, böyle bir hizmete imza atmış olması, yürütüyor olması açısından da Pamukkale Belediye Başkanımızı tebrik ediyorum. Halkımızın nezdinde, partimiz adına da büyük gurur duyduğumu belirtmek istiyorum. Ülkemize,Denizli’mize, Pamukkale’mize bu hizmetlerinizin devamını diliyoruz ve teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

 

 

GERİ SAYIM DEVAM EDİYOR

 

Dokuzkavaklar Sağlık Kompleksi inşaatı hakkında AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin’e bilgiler aktaran Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Yoğun programına rağmen, gerçekleştirdikleri hizmetleri yerinde görme fırsatı yaratan Milletvekili Tin’e teşekkür ediyorum.  Arsası Büyükşehir Belediyemiz tarafından verilen bu hizmetinden dolayı Osman Zolan Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Binası da Pamukkale Belediyesi tarafından yapılmakta olan Sağlık Kompleksimizin işletimi de Sağlık Bakanlığı tarafından yapılacak. Pamukkale Belediyesi olarak, vizyon projelerimizden biri olan Dokuzkavaklar Sağlık Kompleksi’mizi önümüzdeki 5 ya da 6 ay içerisinde hizmete almayı planlıyoruz. Gayretimiz, planlanan dönemi daha da öne çekmek. Bittiğinde de birçok insanların şifa bulmasından dolayı büyük onur duyacağız. Ben tekrardan sayın vekilime hizmetlerimizi yerinde görme fırsatı yarattığı için teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

GÜNDE 2 BİN KİŞİ FAYDALANACAK

 

Toplamda 7 kattan oluşan, 9 bin 775 m2’lik kapalı inşaat alanına inşa edilen kompleks bittiğİnde, aynı anda 20 tane poliklinik hizmeti verilecek. Günlük 2 bin kişinin de hizmet alacağı kompleks Türkiye’de bir ilk. Bu eser Pamukkale Belediyesi’nin vizyon projelerinden biri. Dokuzkavaklar Sağlık Kompleksi Devlet Hastanesi’ndeki imkanların tamamına sahip olacak. Sadece yatalı servis olmadığı için hastane olarak adlandırılmıyor. 18 milyon lirayı aşan maliyeti ile Dokuzkavaklar Sağlık Kompleksi tamamlandığında hem devlet hastanelerinin hem de üniversite hastanesinin yükünü hafifletmiş olacak. “Dokuzkavaklar Sağlık Kompleksi’miz bittiğinde herkesin hayır duasını alacağımızı düşünüyorum” diyen Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Sağlık kompleksinde, günde 2 bin kişi, ayda 50 ila 60 bin kişi, yıla vurduğumuzda 600 ila 700 bin insanın sağlığına vesile olacak konuda hizmetin verilmesine sebep olduğumuz için Pamukkale Belediyesi olarak büyük bir onur kaynağımız olacak. Yeni kurulan bir belediye olarak göreve geldikten 30 ay sonra ilk hafriyatımız başladı. Şu anda gelinen noktaya baktığımızda da 3 yılı geride bıraktık. İnşallah 4. yılımız bitmeden sağlık kompleksimizi hizmete alacağız. Pamukkale Belediyesi’nin olarak, başta şahsım ve ekibimle beraber halkımızın geneline hitap eden büyük yatırımlarla halkımıza kalıcı eserler bırakmaktan dolayı mutluyuz” diye konuştu. 

 

DİYAZLİZ ÜNİTESİ BİLE VAR

 

Denizli’nin il geneline hizmet verecek olan Dokuzkavaklar Sağlık Kompleksi’nde Dahiliye, Genel Cerrahi, Çocuk, Kadın doğum, KBB,  Gastroenteroloji, Göğüs Hastalıkları, Nöroloji, Beyin Cerrahisi, Üroloji, Ortopedi, Enfeksiyon Hastalıkları, Kalp Damar Cerrahisi, Kardiyoloji, Psikiyatri, Cildiye, Fizik Tedavi, Nefroloji poliklinikleri yer alacak. Günde 2 bin poliklinik yapılması öngörülen kompleksin bölgedeki 350 bin vatandaşa hizmet vermesi planlanıyor. Son teknolojiye uygun modern mimari yapıyla yapılacak olan binamızda sedye asansörleri ve yürüyen merdivenler olacaktır. 20 farklı poliklinik hizmetinin yanı sıra tam donanımlı Patoloji laboratuvarı, 400 metrekarelik Fizik Tedavi ünitesi ve aynı zamanda Denizli Devlet Hastanesinde dahi olmayan fizik tedavi havuzu, 650 metrekarelik 30 cihaz kapasiteli diyaliz ünitesi, içinde kemik dansimetri, ultrason, röntgen, BT, MR bulunan kapsamlı görüntüleme hizmetleri, Sterilizasyon ünitesi ve laboratuvarları bulunacak. Bina içinde ise, 112 Acil Müdahale Birimi yer alacak. Burada acil olarak ilk müdahaleler yapılabilecek.

Etiketler ; güncel haber haberler

Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web