Denizli 37°C
09 Temmuz 2020 - Perşembe

ANTİBAKTERİYEL MASKE ÜRETİLDİ

2020-03-23 12:26:33 |
Halil GÖREL
ANTİBAKTERİYEL MASKE ÜRETİLDİ

MÜSİAD Denizli Şube Başkanı Mehmet Akgün, Denizli İl Sağlık Müdürü Berna Öztürk’ü makamında ziyaret etti. Akgün, Türkiye Milletçe bir ve beraber hareket etmemiz gereken küresel bir sağlık sorunuyla karşı karşıya olduğunu ifade ederek “ Üyemiz tarafından tamamı pamuktan yapılan; Anti bakteriyel olmasının yanı sıra radyo aktiviteyi de tutma özelliğine sahip bir kumaştan özel olarak üretilmiştir” dedi.

MÜSİAD Denizli Şube Başkanı Mehmet Akgün, Denizli İl  Sağlık Müdürü Berna Öztürk’ü makamında ziyaret etti.  Akgün yaptığı konuşmasında; “Yurt çapında tüm kurum ve kuruluşlara büyük sorumluluklar düşüyor. 11 bin üyesi ve 94 Ülkede 225 noktada şube ve temsilcilikleri olan Türkiye’nin en büyük sivil toplum örgütü MÜSİAD olarak; Her türlü soru, sorun ve talepleri karşılamak için 444 0 893 No.lu çağrı merkezini faaliyete geçirdik. Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği olarak; KORONA virüsünün ortaya çıktığı ilk günlerden beri, büyük bir özveriyle,  takdire şayan çalışmalarından dolayı başta Sağlık Bakanımız Dr. Fahrettin Koca olmak üzere,  il sağlık müdürümüz uzman Dr. Berna Öztürk ve tüm sağlık çalışanlarımıza Teşekkür eder, bize düşen her konuda yanlarında olduğumuzu belirtmek isteriz. Sorumluğumuzun bilinci içinde; kamu hastaneleri de dahil olmak üzere; şu anda en çok ihtiyaç duyulan bir ürün olan maske temin ve tedariki konusunda önemli bir adım attık” dedi.

ANTİBAKTERİYEL MASKE ÜRETİMİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

MÜSİAD Denizli Şubesi’nin üyesi olan bir firmamız 8 yıllık ARGE çalışması sonucunda,  akademik bir kadro desteği ile geliştirdiği teknoloji ile anti bakteriyel maske üretmeyi başardı. Bu teknoloji,  yüzde 100 öz sermaye, yüzde 100 Türk menşeli malzemelerle üretilen, sürdürülebilir  “Sıfır Atık” temelinde bir projedir” dedi. 

Akgün şöyle konuştu; “Tamamı pamuktan yapılan; Anti bakteriyel olmasının yanı sıra radyo aktiviteyi de tutma özelliğine sahip bir kumaştan özel olarak üretilmiştir. Bu teknolojiyle üretilen maskenin CORONA virüsü, zatürreye sebep olan bakteri ve hastane mikrobuna karşı olan mukavemeti; uluslararası test kuruluşunun Hong Kong’daki laboratuvarında kanıtlanmıştır. Bu çalışma ile üyemiz, 2017 yılında İnova Lig Kobi özel ödülü, 2018 yılında İstanbul Sanayi Odası çevre ödülü ve yine 2018 yılında İstanbul Altın Değerler ödülünü kazanmıştır. Üyemiz bu teknolojisini şu anda Amerika, Almanya ve Fransa'ya giysi, ev tekstili ve otel tekstili olarak ihraç etmektedir.  Büyük bir titizlikle bu faaliyeti yürüten üyemizin bu çalışmasının aynı zamanda doktora tezi olması bizi onurlandırmaktadır. Müsiad üyelerimizin yüksek ahlak ve yüksek teknoloji ilkeleri ile hareket ederek gerçekleştirdikleri dünya çapındaki bu başarılar ile gurur duymaktayız” dedi.

BİN ADET MASKE HASTANELERE HEDİYE

Başkan Akgün; “MÜSİAD Denizli Şubesi üyesi olan bu firmamızın katkılarıyla ; tek kullanımlık olmayıp; yıkandıktan sonra defalarca kullanılabilen bu maskelerden Denizli'deki kamu hastanelerinin acil ve ameliyat servislerine bin adet hediye ederek; bu virüs ile mücadeleye katkıda bulunmaktan büyük bir mutluluk ve haz duyuyoruz. Milletimiz ve dünyanın bu salgından bir an önce kurtulması niyazıyla, hepinize teşekkür ediyorum. Halil GÖREL

Etiketler ; sağlık haber haberler

Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web