Denizli 20°C
29 Ekim 2020 - Perşembe

TÜRK OCAKLARI’NDAN AZERBAYCAN’A DESTEK

2020-09-28 10:55:59 |
Abdullah GÖNÜLTAŞ
TÜRK OCAKLARI’NDAN AZERBAYCAN’A DESTEK

Türk Ocakları Denizli Şubesi Başkanı Turgut Tok, Ermenistan’ın Azerbaycan topraklarına yaptığı saldırıyı kınadı ve ve Azerbaycan’a destek verdi.

Türk Ocakları Denizli Şubesi Başkanı Turgut Tok, Ermenistan’ın Azerbaycan topraklarına yaptığı saldırıyı kınadı. Tok yaptığı açıklamasında; “Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin, Yüce Türk Milleti’nin ve Türk Dünyası’nın söylemlerini Ermenistan ve destekçileri dikkate almalıdır” diye konuştu.

 

Tok yaptığı açıklamasında; “Türk Ocakları Denizli Şubesi olarak Ermenistan’ın Azerbaycan topraklarına 27 Eylül 2020 Pazar günü gerçekleştirdiği saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Azerbaycan’ın işgal altındaki topraklarını geri almak üzere başlattığı askeri harekâtı destekliyor; her şart altında ve her zaman Azerbaycan’ın yanında olduğumuzu ilan ediyoruz. Ermenistan, terörist bir devlettir. Kadim Türk toprakları Karabağ ve çevresindeki bölgeleri emperyalist devletlerin desteği ile işgal altında tutmaktadır. Şimdi de Azerbaycan topraklarına ve sivil yerleşimlere tüm uluslararası kurallara uymaksızın saldırmıştır. Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri, Ermeni saldırılarına misliyle ve anında cevap vermiştir. Bu saldırılar ve Karabağ işgalinin devamı, Kafkaslardaki barış ve istikrar ortamını bozmaya yönelik tehlikeli girişimlerdir. Azerbaycan Ordusu, işgal altındaki topraklarını tekrar geri almaya başlamıştır” diye konuştu.

 

“ULUSLARARASI KAMUOYU TEPKİ GÖSTERMELİ”

 

Ermenistan’ın uluslararası anlaşmaları, hak ve hukuku yok sayan bu saldırılarına başta Birleşmiş Milletler olmak üzere uluslararası kuruluşlar gerekli tepkiyi vermesi gerektiğinden söz eden Tok; “, Azerbaycan’ın uluslararası anlaşmalardan doğan haklarına saygı göstermelidir. Türk Dünyası’nın kanayan yarası Karabağ işgali inşallah yakın zamanda son bulacaktır. Türkiye ile Azerbaycan ve Türk Dünyası arasına hançer gibi yerleştirilen Ermenistan, kadim Türk topraklarından def edilecektir. Nahcivan ile Azerbaycan arasındaki topraklar Türk topraklarıdır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin, Yüce Türk Milleti’nin ve Türk Dünyası’nın söylemlerini Ermenistan ve destekçileri dikkate almalıdır.

Türk Ocakları Denizli Şubesi olarak, şehitlerimize rahmet, yaralılarımıza şifa diliyor;  Azerbaycan’ın ve Azerbaycan’daki soydaşlarımızın her şart ve durumda yanında olduğumuzu buradan belirtiyoruz” açıklamasında bulundu. Nejdet Enis KOÇ

 


Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web