Denizli 15°C
12 Aralık 2019 - Perşembe

İŞTE 17 ADAY

2019-01-06 13:37:42 |
Gökhan Karaıslı
İŞTE 17 ADAY

Denizli’de Ak Parti’nin 19 ilçedeki belediye başkan adayları belli oldu. 2 ilçede MHP’yi destekleyecek olan Ak Parti’de 17 ilçenin adayları, Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş’un katıldığı toplantı ile tanıtıldı.

31 Mart yerel seçimlerine 2,5 ay kala Ak Parti’nin merakla beklenen ilçe belediye başkan adayları belli oldu. Ak Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş’un katılımıyla EGS Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen toplantıya Ak Parti Denizli Milletvekilleri Cahit Özkan, Şahin Tin, Nilgün Ök ve Ahmet Yıldız, İl Başkanı Necip Filiz, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nihat Zeybekci, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, belediye başkanları, başkan adayları, ilçe teşkilatları ve çok sayıda partili katıldı. Salonun hınca hınç dolduğu toplantıda konuşan Kurtulmuş, Denizli’de her adayımıza bir belediye başkanı gözüyle bakıyoruz. Ehliyet, liyakat, tevazu, samimiyet ve gayretle belirlediğimiz belediye başkan adaylarımızın; adalet, emanet ve millete sadakat ilkeleriyle yol almalarını diliyoruz” dedi.

10 İLÇEDE MEVCUT BAŞKANLARLA YOLA DEVAM

Partide 31 Mart yerel seçimleri için 10 ilçede mevcut belediye başkanlarıyla yola devam kararı alındı. Buna göre Merkezefendi, Acıpayam, Babadağ, Baklan, Beyağaç, Çameli, Güney, Honaz, Kale ve Sarayköy’de mevcut başkanlar yerel seçimlerde yeniden aday olabilmek için mücadele edecek.

5 İLÇEDE DEĞİŞİM

2014 seçimlerini kazandığı 15 belediyenin 10’unda aynı adaylarla yola devam edecek olan parti, 5’inde ise yeni adaylarla yarışa girecek. Yenilenen ilçeler arasında en dikkat çekeni ise Pamukkale oldu. Denizli’nin en büyük ilçesinde kurucu başkan Hüseyin Gürlesin yerine eski il başkanı Avni Örki başkan adayı oldu. Parti Pamukkale’nin yanı sıra Tavas, Çivril, Çardak ve Serinhisar’da yeni isimlerle yola çıkma kararı aldı.

2 İLÇEDE MHP’YE DESTEK

Cumhur İttifakı konusunda Ak Parti’nin hangi ilçelerde MHP’ye destek olacağı da belli oldu. Buna göre parti Buldan’da Mustafa Şevik, Çal’da ise Fethi Akcan’ı destekleyecek.

SERİNHİSAR’DA SON DAKİKA OPERASYONU

daha önce sızan listede Serinhisar’da MHP adayı Halil Öztürk’ü destekleme kararı alan parti, son dakikada kendi adayı ile seçime girme kararı aldı. Buna göre Serinhisar’da Ak Parti’nin adayı Şeref Turan oldu. Parti CHP’nin kazandığı Bekilli’de Mustafa Çoban, Bozkurt’ta ise Hamdi Cin ile yarışa girme kararı aldı. İşte Ak Parti’nin 31 Mart yerel seçimlerindeki adayları:

Pamukkale Av. Avni Örki

Merkezefendi Muhammet Subaşıoğlu(mevcut başkan)

Acıpayam: Hulusi Şevkan(mevcut başkan)

Babadağ: Salim Demirezen(mevcut başkan)

Baklan: Yusuf Gülsever(mevcut başkan)

Buldan: Mustafa Şevik(İttifak MHP adayı)

Bekilli: Mustafa Çoban

Beyağaç: Mustafa Akçay(mevcut başkan)

Bozkurt: Hamdi Cin

Çal: MHP Fethi Akcan(İttifak MHP adayı)

Çameli: Cengiz Arslan(mevcut başkan)

Çardak: Hüsnü Yılmaz

Çivril: Niyazi Vural

Güney: Halil Ayhan(mevcut başkan)

Honaz: Turgut Devecioğlu(mevcut başkan)

Kale: Salih Sağınç(mevcut başkan)

Sarayköy: Ahmet Necati Özbaş(mevcut başkan)

Serinhisar: Şeref Turhan

Tavas: Hüseyin İnamlık


Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web