Denizli 35°C
21 Ağustos 2019 - Çarşamba

DİVARCI, “KENDİME GÜVENİM TAM!”

2019-01-31 10:03:02 |
Gökhan Karaıslı
DİVARCI, “KENDİME GÜVENİM TAM!”

CHP Pamukkale Belediye Başkanı Ahmet Divarcı, 90 gündür Pamukkale’yi baştan aşağıya gezdiklerini söyledi. Uzman ekipler kurduklarını ifade eden Divarcı, “Kendime güvenim tam. Pamukkale’yi yeniden yaratacağız. Pamukkale’yi kültür ve turizm merkezi yapacağız. Birlikte yöneteceğiz” dedi.

Denizli’nin en büyük ilçesi olan Pamukkale’yi yönetmek için yola çıkan ve 90 gündür sahalarda olan CHP Pamukkale Belediye Başkanı Ahmet Divarcı, basın mensuplarıyla buluştu. Denizli Gazeteciler Cemiyetinde CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, İl Başkanı Mahir Akbaba, Denizli Milletvekili Kazım Arslan, Pamukkale İlçe Başkanı Osman Tabu’nun katıldığı toplantı sonrası basın mensuplarıyla kısa bir sohbet toplantısı yapan Divarcı, kimseye kırgınlığının olmadığını söyledi.

90 GÜNDÜR SAHADAYIZ

Pamukkale adaylığı için 2 yıldır çalışma yaptığını aktaran Divarcı, “Adaylık başvurusunun ardından 90 gündür sahada çalışıyoruz. Bir ekip kurduk. Bu ekip Delikliçınar Meydanında toplandıktan sonra her gün bir mahalleye gidiyor. Oralarda çalışmalar yapıyor. Biz de sahada oluyoruz. Dost sohbetlerine dahil oluyoruz. Neler yapacağımızı anlatıyoruz. Cidden güzel dönüşler alıyoruz” dedi.

YAKIP YIKMAYACAĞIZ

Hali hazırda Pamukkale Belediye tarafından yapılan projelerin geleceğinin ne olacağı ile ilgili sorulara da yanıt veren Divarcı, “Biz yakıp yıkmayacağız. Bildiğiniz gibi devlette devamlılık esastır. Gereken incelemelerin ardından bu projelerin nasıl devam edeceğine karar vereceğiz. Bunun kararını da ben vermeyeceğim. Pamukkale’de birlikte yaşadığımız halkımız verecek” diye konuştu.

YENİDEN İNŞA EDECEĞİZ

Merkezefendi’de bir site kültürünün olduğunu aktaran Divarcı, Pamukkale’de ise sokak sokak hemşehriciliğin hakim olduğunu söyledi. Divarcı, “Merkezefendi, tamamıyla bir şekle oturmuş bir ilçe. Pamukkale’de böyle bir imkanımız yok. Sokak sokak bir hemşehricilik kültürü var. Pamukkale denince akla bir sanayi şehri gelmiyor. İlçemizde herhangi bir ticari işletme merkezi yok. Merkezefendi’de sanayi var. Biz de ise böyle bir imkan çok kısıtlı.

KÜLTÜR MERKEZİ OLACAK

Pamukkale denince akla turizm ve tarım geliyor. Biz bu kapsamda çalışmalar yapacağız. Belirli bir uzman kurulları oluşturduk. Üniversiteden bir ekibimiz var. Çeşitli çevrelerden ekiplerimiz var. Pamukale’yi yeniden inşa etmek istiyoruz. İlçemizi bir kültür sanat merkezi yapacağız. Dünyanın önde gelen sanat merkezlerinden bile daha iyi bir yapıyı kazandırmayı hedefliyoruz” dedi.

KİMSEYE KIRGINLIĞIM YOK!

Hakkında yapılan eleştirilere de cevap veren Divarcı, “Kimseye kırgın değilim. Eleştirilere de her zaman açığım. Beni eleştirecekler ki ben doğruyu bulacağım. Başka türlü bu iş olmaz. 1 Şubat itibariyle çalışmalarımızda ikinci aşamaya geçiyoruz. Pamukkale için hazırlamış olduğumuz projeleri sizlerle paylaşacağız. Sizlerle daha sıkı çalışacağız. Kendime güvenim tam. Bu güven doğrultusunda çok çalışacağız. Pamukkale’yi kazanacağız” diye konuştu. Gökhan KARAISLI

Etiketler ; politika haber haberler

Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web