Denizli 23°C
23 Nisan 2019 - Salı

CHP'de Kadıköy Rüzgarı

2018-12-10 13:26:06 |
Abdullah GÖNÜLTAŞ
CHP'de Kadıköy Rüzgarı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Denizli İl Örgütü, Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu ile CHP Kadıköy İlçe Başkanı Ali Narin’i ‘Yereli Yönetmek’ konulu toplantıda konuşmacı olarak ağırladı. Toplantıda, CHP Denizli İl Başkanı Mahir Akbaba, CHP’nin Denizli Büyükşehir Belediye Başkan adayını açıklamakta geç kalınmadığını ifade etti.

CHP Denizli Merkez Binası’nda ‘Yereli Yönetmek’ konulu toplantıda Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu ile Kadıköy ilçe Başkanı Ali Narin, Kadıköy’de yapmış oldukları projeleri ve projelerin gerçekleşme süreçlerini toplantıya katılan dinleyicilerle paylaştı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan CHP Denizli İl Başkanı Mahir Akbaba, Kadıköy’ün örnek alınan belediyecilik anlayışına sahip olduğunu vurguladı. Akbaba, “Malumunuz önümüzde bir yerel seçim var. Her hafta birbirinden kıymetli konuklarımızı ağırlıyoruz. Bugün de yerel seçim denilince en çok akla gelen isimlerden bir tanesi Kadıköy ilçe örgütünün başı ve Kadıköy Belediye Başkanımız bizimle birlikte.Bizler yereli yönetirken, bazen bir kaynağa, bir düşünceye ihtiyaç duyduğumuzda örnek aldığımız ilçelerden, çalışmalardan, başkanlardan bir tanesi de Kadıköy. Ben, onların yaptığı etkinliklerini, insan odaklı faaliyetlerini okurken, dinlerken ve gözlemlerken oldukça keyif alıyorum. Çünkü her yaptıkları işlemlerde insanı işin merkezine koyan , gerçekten değer veren, onu dinleyen ve dinledikten sonra uygulayan bir ilçe başkanım ve belediye başkanım var” dedi.

“BİZ FENERBAHÇE YÖNETİMİNİ DEĞİŞTİRDİK, SİZ DE DENİZLİ YÖENETİMİNİ DEĞİŞTİRİN”

CHP Kadıköy İlçe Başkanı Ali Narin, Kadıköy’de başarılı bir belediye yönetiminin olduğunu vurguladı. Başarının sırrını dile getiren Narin, “Biz, Kadıköy’de  Fenerbahçe yönetiminde değişiklik yaptık. Umarım sizlerde bu yerel seçimlerde bir değişiklik yaparak, AKP’den ayrılmış, kurtulmuş bir Denizli yaratacaksınız. Başarılı olmanın temel yollarından biri yerel yönetimde örgütlerimizin iletişimleri ve bağlarıdır. Bu bizim için çok önemli. Kadıköy’de bunu en sağlıklı ve verimli halde yürütmeye çalışıyoruz” dedi.

KADIKÖY KÜLTÜ SANATIN YANINDA EKONOMİYE DE KATKI SUNUYOR

Kadıköy’ün kültür sanat çalışmaları ile anıldığını ancak bu çalışmaların ekonomiye de katkılar sunduğunu ifade eden Kadıköy Belediye Başkanı Aykut Nuhoğlu, “Sosyal demokratik yönetim anlayışının yereldeki farkının konuşulması gerekiyor. 2014 yılında belediye başkanlığı yaptım. 5 senede 52 tane proje oluşturduk belki  2 misli proje hayata geçirdik. Genelde Kadıköy, kültür sanat ile anılsa da oluşturmuş olduğumuz projelerin ekonomiye de ciddi katkısı var” şeklinde konuştu.

“ADAYIMIZ TAM VAKTİNDE AÇIKLANACAK”

Akbaba, CHP’nin Denizli Büyükşehir Başkan Adayını  belirlemekte geç kalmadığını, 2014 yılı seçim sonuçları ile açıkladı.CHP’nin Belediye Başkan Adayının tam vaktinde açıklanacağını vurgulayan Akbaba, “Yerel seçimlerde önceki yıllardaki tecrübelerimiz açıkçası bizlere Denizli ölçekli bir büyükşehirde ve 19 tane ilçemizi de baz aldığımızda, interlandı ve demografik yapıyı da göz önünde bulundurduğumuzda ilçelerde 45 ile 60 gün içerisinde, büyükşehirde aday olacak kişi içinse 90 gün ile 110 gün arasında ideal, kaliteli bir seçim propagandasının yürütülebileceğini  gösteriyor. 2014’de biz büyükşehir belediye başkan adayımızı açıkladığımızda önümüzde çalışılabilecek 42 günlük bir süre vardı ve bu süre içerisinde %38.9 gibi bir puan aldık. Dolayısıyla eğer biz bugün 42 gün değil de, 60 günü büyükşehir belediye başkan adayımıza verirsek Cumhuriyet Halk Partisi Denizli’yi kazanacaktır. Ben geç kalınmadığını tam vaktinde adayımızın açıklanacağını ve sandıklar açıldığında da Denizli’nin sosyal demokrat, dertlere derman belediyecilik anlayışına kavuşacağına ve yeniden merhaba diyeceğini düşünüyorum, inanıyorum” dedi.


Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web