Denizli 28°C
17 Temmuz 2019 - Çarşamba
ANAOKULUNDAN ÜNİVERSİTEYE KADAR PARASIZ EĞİTİM!

Vatan Partisi Milletvekili adayı Emekli Eğitimci Mesut Yılan Vatan Partisi iktidarında Anaokulundan Üniversiteye kadar eğitimin tamamen parasız olacağını söyledi.

Mesut Yılan, eğitimde öğrencilerden ve ailelerinden katkı payı, harç, yardım ve benzeri adlarla para alınamaz. Ailesinden uzakta öğrenim gören, kimsesiz veya yardıma muhtaç öğrencilerin barınma, beslenme, giyim, uygarca eğlenme ve kültür ihtiyaçlarını devlet karşılayacaktır. İhtiyacı olan bütün öğrencilerimize, devletin yurtlarında barınma olanağı sağlanacaktır. Öğrenci yurtları ve kamu ulaşım araçları, parasız hizmet verecektir. Parasız eğitim sisteminde, öğrencilerimizin geçmişten kalan kredi borçları iptal edilecektir dedi.

TÜRKİYE ŞEYHLER, DERVİŞLER, MÜRİTLER MENSUPLAR ÜLKESİ OLAMAZ!

16 yıllık AKP iktidarının eğitimi içinden çıkılmaz hale getirdiğini iddia eden Vatan Partisi Milletvekili adayı Mesut Yılan çağdaş, demokratik, laik, bilimsel ve ulusal bir eğitim politikasından yana olduklarını belirtti.

Yılan, Hayatta en hakiki yol gösterici bilimdir. Devlet ve toplum hayatı, din kurallarına göre düzenlenemez. Atatürk Devriminin laikliği; varlığımızın, birliğimizin, dirliğimizin ve millet egemenliğinin güvencesidir dedi.

 


Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web