Denizli 27°C
19 Ekim 2018 - Cuma

Ak Parti'de liste tamam!

2018-05-21 14:09:20 |
Haber Merkezi
Ak Parti'de liste tamam!

Ak Parti Denizli’de milletvekili adayları belli oldu. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin aday gösterilmediği seçimlerde ilk sırada Cahit Özkan yer aldı. Şahin Tin’in ikinci sırada yer aldığı listede Sema Ramazanoğlu’nun yerine kadın aday olarak Nilgün Ök yer aldı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Sorgun ve beraberindeki heyet 600 kişiden oluşan milletvekili aday listelerini Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) teslim etti. Ahmet Sorgun milletvekili listesini teslim ettikten sonra şu açıklamayı yaptı: “Bildiğiniz gibi dün de kuralar çekildi. YSK huzurunda bütün siyasi partilerin ve basın mensuplarının katılımlarıyla şeffaf bir şekilde çekildi ve en güzel şekilde de tamamlanacağını düşünüyoruz. Milletimize memleketimize hayırlı olsun. Bütün adaylarımıza başarılar diliyorum.”

İŞTE İLK BELLİ OLAN AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

AK Parti'de 26'nci dönemde milletvekili olan 167 kişi yeniden milletvekili adayı gösterildi. Halen vekil olan 149 isim ise 24 Haziran milletvekili aday listesinde yer bulamadı.  Listede 126 kadın aday gösterildi.

DENİZLİ’DE SÜRPRİZ

Denizl’de ise 24 Haziran seçimleri öncesinde büyük bir sürpriz oldu. Daha önce milletvekili aday adayı olmayacağı duyurulan ancak adaylığını açıklayan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, ilk sıradaki yerini, 2015 seçimlerinde 4.sıradan aday gösterilen Denizlili milletvekili Cahit Özkan’a bıraktı.

İŞTE AK PARTİ’NİN DENİZLİ ADAYLARI

1-CAHİT ÖZKAN

2-ŞAHİN TİN

3-AHMET YILDIZ

4-NİLGÜN ÖK

5-HASAN OYMAK

6-MUSTAFA SEMERCİ (BBP KONTENJANI)

7-DİLEK ÇEVİK

8-ADEM KAYAR


Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web