Denizli 35°C
21 Ağustos 2019 - Çarşamba

NİKFERLİLER GECEDE BULUŞTU

2019-04-12 14:14:55 |
Gökhan Karaıslı
NİKFERLİLER GECEDE BULUŞTU

Nikferliler ve Barzalılar Derneği, 22. Geleneksel Gecede bir araya geldi. Yönetimi geçen aylarda yenilenen dernek Ufuk Özkan başkanlığındaki ilk etkinliğini de gerçekleştirdi. Çok sayıda üyenin katıldığı gecede eski yönetime ve Nikfer’in adını duyuran başarılı sporculara plaket takdim edildi.

Denizli’de 1996’da kurulan Nikferliler ve Barzalılar Derneği tarafından 1998’den bu yana devam edilen geleneksel buluşma bu yıl da devam etti. 22. düzenlenen Geleneksek Gece Moonlight Düğün Salonunda gerçekleştirildi. Geceye Derneğin yeni Başkanı Ufuk Özkan ve yönetimi, eski başkan Ünal Serinken ve yönetimi ile çok sayıda dernek üyesi katıldı. Gecede dernek tarafından yüksek öğrenim gören öğrenciler için oluşturulan burs havuzuna destek sağlandı. Nikferli şair Musa Kalkınç gece de imzaladığı şiir kitabının gelirini de derneğe bağışlayarak gönülleri fethetti.

DÜPDÜRÜ OYNADILAR

Gecenin en renkli anları ise Nikferli kadınların böyle özgü yöresel kıyafetleri ile yine bölgeye özel yöresel oyun olan Düpdürü’yü oynaması oldu. Konukların da katıldığı oyunda geçmişin izleri geleceğe taşındı. Gecede duayen müzisyenler Kemal Kocamanoğlu ve Hüseyin Kabakcı sazları ve türküleriyle geceye renk kattı. Yine gece ünlü sanatçı Hakan Eyiden sahne performansıyla geceye renk kattı. Gecede yapılan çekilişle konuklara hediyeler dağıttı.

PLAKETLER DAĞITILDI

Gecede Dernek Başkanı Ufuk Özkan, geçmiş dönem derneğin başkanlığını yürüten Ünal Serinken yönetimine hizmetleri için plaket takdim etti. Yine gecede kayak sporunda önemli başarılara imza atan NİKADOS Kayak Kulübü Başkanı Hakan Keysan ve sporculara başarılarından dolayı plaket takdim edildi.

BİRLİKTE ÇOK İŞLER BAŞARACAĞIZ

Nikferliler olarak birlik ve dayanışmanın önemini bir kez daha gösterdiklerini aktaran Başkan Ufuk Özkan, “Bugün burada bizim davetimizi kırmayıp da gelen tüm misafirlerimize teşekkür ediyorum. Bu yıl 22.buluşmamızı gerçekleştiriyoruz. Uzun soluklu başka bir buluşma var mı bilmiyorum ama biz hep birlikte neler başarabileceğimizi herkese gösterdik ve göstermeye de devam edeceğiz. Bugün Ünal başkanımdan görevi devralarak sizlerin karşısındayım. Sizlerle birlikte olduğum için çok mutluyum. İnşallah devamı gelecek” dedi. Gökhan KARAISLI


Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web