Denizli 38°C
25 Haziran 2019 - Salı

DENİZLİ’DE MODA RÜZGARI

2017-11-27 06:31:20 |
Haber Merkezi
DENİZLİ’DE MODA RÜZGARI

Denizli Ticaret Odası (DTO) Tekstil Yenilik ve Tasarım Merkezi'nde eğitim gören kursiyerlerin tasarladığı birbirinden şık kıyafetler, Denizli Fashion Week etkinlikleri kapsamında ünlü mankenlerin katımıyla düzenlenen defilede sergilendi.

Türkiye’nin tasarım merkezi olmaya aday olan Denizli’de Ticaret Odası ile Tekstil ve Giyim Sanayicileri Derneği (DETGİS) işbirliği ile düzenlenen Fashion Week Defilesi, Cafer Sadık Abalıoğlu Kültür ve Eğitim Vakfı Salonu'nda düzenlendi. Defileye AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin,  Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan,  Denizli İhracatçılar Birliği Süleyman Kocasert, DETGİS Başkanı Mustafa Koltuksuz, çok sayıda işadamı ve çeşitli sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

Denizli’de tasarıma büyük önem verdiklerini aktaran Erdoğan, oda bünyesindeki Tekstil Yenilik ve Tasarım Merkezi'nde eğitim gören kursiyerlerin yaptığı tasarımları görücüye bu defile ile çıktığını söyledi. Erdoğan, “Oda olarak Denizli’nin tekstil sektöründe moda merkezi olması için çalışmalarımız sürüyor. Düzenlediğimiz defilede, 6 ay süreyle eğitim alan kursiyerlerin, emeklerini göreceğiz.  Denizli, kendi markasını oluşturmalı, katma değeri yüksek ürünler üretmelidir. Bu ürünlerin üretilmesi için ilk olarak tasarımcılar yetiştirilmesi gerekiyor.  Moda, tasarım ve Ar-Ge ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor.  Denizli moda ve tasarım anlamında bir hamle yaparak yoluna devam ediyor.  Denizli'de bugün 21 moda, tasarım ve 6 Ar-Ge merkezi açıldı. Bundan sonra Denizli moda, tasarım, Ar-Ge ve markalaşmada dünyaya doğru yola çıktı” dedi.

DEFİLE NEFES KESTİ

Konuşmaların ardından defileye geçildi. Tekstil Yenilik ve Tasarım Merkezi'nde eğitim gören kursiyerlerin tasarladığı birbirinden tasarımlar Elif Ece Uzun,  Irmak Atuk, Özge Ulusoy'un da aralarında bulunduğu 20 manken tarafından podyumda sergilendi.


Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web