Denizli 10°C
23 Şubat 2020 - Pazar

ÇAL’DA FESTİVAL COŞKUSU

2019-09-09 13:48:23 |
Abdullah GÖNÜLTAŞ
ÇAL’DA FESTİVAL COŞKUSU

Denizli’nin Çal İlçesinde 23. Gerçekleşen Bağ Bozumu Festivali 7’den 70’e herkesin büyük stres atmasına ve mutlu olmasına vesile oldu. Özellikle çocuklar okulların açılmasına az bir süre kala festival alanında çılgınlar gibi eğlendi.

Festival alanına kurulan Lunapark ve eğlence alanlarının doyasıya tadını çıkaran çocuklar akşam olduğunda düzenlenen yarışmalar, eğlence ve konserlerle keyiflerine keyif kattı. Çal Festivaline MHP Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, MHP İl Başkanı Cafer Birtürk, MHP İl Kadın Kolları Başkanı Sema Meral ve vatandaşlar katıldı.

Denizli’nin markalaşma konusunda hızlı ve net adımlar atarak en dikkat çeken ilçe konumuna gelen Çal İlçesinde çitçiler de üreticiler de emeklerinin karşılığını almaya başladı. Türkiye’nin en önemli sofralık ve şaraplık üzümünü üreten Çal İlçesi, bunun yanı sıra ürettiği susuz kavun ve domatesin yanında, bamya, biber, patlıcan, kekik ve ayçekirdeği ile bereketli bir sene geçirdi. Çallılar, Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan’ın tarım ve hayvancılık konusunda attığı önemli adımlara tam destek vererek ilçenin gelişmesinde ve ekonomik olarak ta rahatlamasında etkili oldu. 8 Asırlık Sudan Koyun Geçirme ve Çoban Bayramının büyük ilgi görmesi ve Dünya Basınında yer almasının ardından düzenlenen Bağ Bozumu Festivalinin birinci gününde sahneye Gamze Özçelik ve Efe sahne aldı. İkinci gün ise sahneye Hakan Eyiden ve Lara çıktı. Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan’ın Denizli’nin sevilen seslerinden biri olan Hakan Eyiden’i kırmayarak sahne de oynaması büyük beğeni ve alkış aldı. 7 yıl aradan sonra Çal’a gelen Lara ise gerçekleşen değişiklik ve yeniliklere karşın, ‘bu ilçeye hayran kalmamak elde değil’ diyerek Çallılara keyifli bir akşam yaşattı.

 MHP İl Kadın Kolları Başkanı Sema Meral’de yaptığı açıklamasında; “Yıllardır süre gelen böylesi önemli bir festivalde yer almanın gurur verici olduğunu ifade ederek; “Çal ilçemiz üzümüyle meşhur bir yer. İlçemizin geçim kaynaklarından bir tanesi bu yıl coşkulu bir şekilde kutluyoruz. Bu festivalin Çal tanıtımına büyük katkı sunduğunu düşünüyorum. Geleneksel hale gelen festivalimize sahip çıkan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 Belediye Başkanı Akcan, festivalde sahne alan sanatçılara birer kasa Çal’ın meşhur ‘Çal Garası ve Domatesinden’ hediye etti. Festival’in üçüncü ve son günü  ise Hasan Yılmaz coşkusu yaşandı. Gizem HAPAK

ÇAL’DA FESTİVAL COŞKUSU

ÇAL’DA FESTİVAL COŞKUSU

ÇAL’DA FESTİVAL COŞKUSU

ÇAL’DA FESTİVAL COŞKUSU

ÇAL’DA FESTİVAL COŞKUSU

ÇAL’DA FESTİVAL COŞKUSU


Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web