Denizli 21°C
16 Kasım 2019 - Cumartesi

Kadınlar şiddete hayır dedi!

2017-11-27 07:05:23 |
Haber Merkezi
 Kadınlar şiddete hayır dedi!

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü kapsamında "Kadına Şiddete Hayır" semineri düzenledi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi, Benim Mahallem Projesi kapsamında 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü'ne özel bir program hazırladı. Denizli İl Sağlık Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen "Kadına Şiddete Hayır" semineri Zeytinköy Merkez Camii Konferans Salonu'nda yapıldı. Programa, Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi üyeleri ve Zeytinköy Mahallesi'nden çok sayıda kadın katıldı. Seminerde kadına yönelik şiddetin türleri ve bu şiddetten korunma biçimleri anlatıldı. Kadına yönelik şiddetin toplumun kanayan yarası olduğunun altı çizilen seminerde bunun önüne geçilmesinde en önemli etkenin eğitim olduğu vurgulandı.

"KADINLARIMIZI YALNIZ BIRAKMAYACAĞIZ"

Kent Konseyi Genel Sekreteri Baran Akın, şiddet dendiğinde, ilk akla gelenin fiziksel şiddet olduğunu, ancak bunun dışında psikolojik şiddet, ekonomik şiddet ve cinsel şiddetin de bulunduğunu belirtti. Kadına yönelik şiddetin asla kabul edilemez olduğunu vurgulayan Akın, "Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi olarak bizler kadınlarımızı yalnız bırakmayacağız, her zaman onlara yol göstermeye devam edeceğiz" dedi.


Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web