Denizli 16°C
02 Nisan 2020 - Perşembe
Zaman Değişim Zamanı… Zaman Gelişim Zamanı…

Cumhuriyet Halk Partisi ilçe kongresini gerçekleştiren Çivril’de İlçe başkanı seçilen Ünal Karaosmanoğlu. Çivril ilçe örgütü ve Millet ittifakı olarak İYİ parti ilçe teşkilatıyla ilgili önümüzdeki dönem nasıl bir çalışma içerisinde olacaklarını ve Çivril ilçe örgütü için planlarına dair çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Çivril’de CHP İlçe teşkilatında kongrede 191 delegenin oy kullandığı ve iki adayın yarıştığı başkanlık yarşından 128 oy çıkararak başkan şeçilen Ünal Karaosmanoğlu CHP ilçe teşkilatında yapılacak yenilikleri ve Çivril’de uygulayacakları politikaları anlattı.

 

2013 yılında silahlı kuvvetlerden kendi isteğiyle ayrılıp 2016 yılında siyasete aktif olarak girdiğini söyleyen CHP Çivril İlçe Başkanı Ünal Karaosmanoğlu, “Asker kimliğinden sonra nasıl oldu da siyasete atıldınız” sorusunun kendisine çok yöneltildiğini kaydederek, konuşmasına bu sorunun cevabıyla başladı. “Ben esasen ülkeme katkı vermek amacıyla çalışıyorum. Düne kadar asker üniforması altında hizmet ediyordum. Ülkenin şartları sizi bir görev almaya yönelttiği zaman bundan kaçamazsınız. Askerlik ya da siyasi platform. Asıl olan Ülkeye hizmet edebilmektir. Şartlar beni siyasi platformda yer almaya itti. Ülkeye hizmet esas olduğu sürece size ihtiyaç duyulan platformda yer almanız esastır” diyen Karaosmanoğlu, “ 31 Mart yerel seçimlerinde millet ittifakı olarak Çivril’de seçimlerin kaybedilmesi, tabanımızda bir üzüntü yarattı. Bizler de geniş katılımlı ve kapsamlı toplantılar yaparak eksikleri tamamlama konusunda istişarelerde bulunduk. Tabandan arkadaşlarımın talebi üzerine iki adayla seçimlere girdik. Kongreye kadar gelişen süreçte diğer aday arkadaşımızla birlikte el ele daha önceki başkanlarımızın yaptıklarına sahip çıkarak üzerine daha fazlasını koyabilmek adına çalışmalarımızı tamamladık. 29 aralıkta demokrasi şöleni şeklinde gerçekleşen seçimlerin sonunda sandıktan benim adım çıktı.  Ocak 3 itibariyle de devir teslim törenimizi yaptık ve görevimize şevkle başladık.” Dedi.

Geleceğin siyasetinin yeni bir bakış açısına, yeni bir yapılanmaya, yeni bir söylem tarzı ve çalışma sistemine bağlı olduğunu kaydeden Karaosmanoğlu, yapacaklarımız ve çizdiğimiz farklı yol eskiyi eleştirmek adına değil, zamana ayak uydurma ve tüm insanları kucaklayabilmek adına yapacaklarımızdır.

Göreve başlayalı daha bir hafta olduğunu vurgulayan Yeni Başkan Karaosmanoğlu, bu süre içerisinde CHP ve İYİ Parti meclis üyeleriyle birlikte ilçe başkanının da katılımıyla bir araya geldiklerini, meclis toplantısına prensiplerinin oluşturup gündemi çalışarak gittiklerini söyledi. Toplantıdan sonra da bir araya gelerek günün değerlendirmesini yaptıklarını ve bu durumun kendilerinde bir alışkanlık haine geleceğini kaydetti. Millet ittifakı olarak CHP ve İYİ Parti’nin Çivril’de omuz omuza, kol kola, gönül gönüle birlik içerisinde çalışmaya devam edeceklerini vurgulayan Karaosmanoğlu, “Çivril Halkı bizleri cenazede de düğünde de çalışmalarımızda da projelerimizde de birlikte görecek. Birleştirici ve kucaklayıcı temiz siyasetimizi herkese göstereceğiz” dedi.

Çoksesliliğe verdiği önemi vurgulayan Başkan Karaosmanoğlu, sözlerine şöyle sürdürdü: “Kongrelerde de söylediğim üzere güçlü ve etkin, katılımcı, herkesin değerlendirebildiği şeffaf bir yönetime ihtiyacımız var. Bunun için 14 kişilik yönetim yeterli değildi. Herkesin emeğinin değerlendirilebileceği bir yönetim anlayışıyla kadromuzu 60 kişi yaptık. Esnaf temsilcisi, gazi ve şehitler temsilcisi, sanayi temsilcisi ve tarım temsilcisi gibi halkın her kesimine ulaşabilecek 60 kişilik bir yönetim kadromuz var. Kararlarımızı da çok seslilikle 60 kişiyle alacağız.”

Çivril’de üçüncü girişimlerinin Belediye üzerinde olacağına dikkat çeken ve Çivril Belediyesi’ni yakın takibe aldıklarını söyleyen Başkan Karaosmanoğlu, ilk çalışmalarının doğal gaza olacağına vurgu yaptı. Belediye’nin seçimden önceki vaatlerini barındıran broşürü muhafaza ettiklerini ve zaman ilerledikçe vaatlerin yerine getirilip getirilmediğinin denetleneceğini, Türkiye’de idare edenlerin yaptığı gibi yaptığı gibi sahte gündemlerle asıl konuların üstünün kapatılıp ötelenmesine ya da geçiştirilmesine müsaade etmeyeceklerini ve bunu kamuoyuna duyuracaklarını kaydetti.

 

“ORDUYA CAMİYE OKULA SİYASET SOKMAYIN

Çivril’de Belediye Başkanı’nın okulları gezerek öğrencilerde konuşmasını eleştiren Karaosmanoğlu, Karaosmanoğlu, “Belediye başkanı okulları dolaşıp öğrencilerle konuşuyor. Belediye başkanı olarak milli eğitimle görüş, müdürlerle görüş, öğretmenlerin fikrini al. İhtiyaçlarını tespit et bu anlmda destek sağla. O zaman tebrik ederiz. Ama öğrencileri dolaşıp öğretmenleri denetliyor havası yaratmak doğru bir hareket tarzı değildir” dedi.

 

“ÇİVRİLDE TARİKAT YURTLARI KARA LEKEDİR”

Türkiye’nin bazı yerlerinde gerçekleşen tarikat yurtlarında yaşananların cinsel istismar maalesef Çivril’de de görüldüğünü ve eğitim yerlerinin sadece ilim ve irfan yuvası haline gelmesi için ellerinden geleni yapacaklarını vurgulayan Karaosmanoğlu, dinin, siyasetin ve eğitimin birbirinden ayrılması gerektiğini söyledi.

 

“BAŞKAN BİZİM BAŞKANIMIZDIR”

Temiz siyasetin yeni yönetim olarak vazgeçilmezlerinden olduğunu kaydeden Karaosmanoğlu, “Çivril Belediye başkanı seçimle gelmiştir ve bizim belediye başkanımızdır. Başkanın şahsıyla, özel yaşamıyla, ailesiyle veya kişisel haklarıyla asla işimiz olamaz. Biz sadece kendisine oylarla emanet edilen Çivril belediyesinin takipçisi olacağız. Çivril’e başkan olmak için verdiği sözlerin takipçisi olacağız” Dedi.

Ünal Karaosmanoğlu kimdir?

Çivril’in Sundurlu Mahallesi'nde doğmuştur. 1979'da Çivril Lisesi'nden, 1983 yılında Kara Harp Okulu'nun "İşletme bölümü"nden mezun olarak Jandarma subayı olmuştur. 1993'e kadar Jandarma birliklerinin değişik kademelerinde görev yapmıştır. 1993-1995 Kara Harp Akademisi'ni bitirerek "Kurmay Subay" olmasıyla eğitim durumu Yüksek Lisansa yükselmiştir. 1998'de Türk Silahlı Kuvvetler Akademisi'ni bitirmiştir. 2005'te Konya Selçuk Üniversitesi'nde Endüstri Mühendisliği" dalında yüksek lisans yapmıştır. 2005-2008'de İstanbul İl Jandarma Komutanlığı görevi sonunda 36 Kurmay Albay içerisinden 1'inci sırada Tuğgeneral rütbesine terfi etmiştir. 2008-2012 Tuğgeneral rütbesinde Kastamonu, Diyarbakır ve Adana Jandarma Bölge Komutanlığı görevi sırasında toplam 16 ilin emniyet ve asayiş sorumluluğunu üstlenmiştir. FETÖ'nün kumpas girişimlerine maruz kalması ve Türk Silahlı Kuvvetleri'nde liyakat sisteminin bozulması nedeniyle 30 Ağustos 2013'te TSK'dan kendi isteğiyle ayrılmıştır. Terörle mücadele kapsamında, terör bölgesinde 9 yıl süreyle mücadelenin her safhasında görev almıştır. Hukuk sistemlerinin ve özellikle ceza kanunlarının mukayesesi için Londra'da eğitimde bulunmuş, Azerbaycan-Bakü Dahili Koşunlar Okulu'nda 6 ay süreyle planlama subayı olarak görev yapmıştır. Jandarma Genel Komutanlığı'nın değişik kademelerinde 34 yıllık bilgi birikimi ve tecrübelerini memleketinde "Vatandaşlarının hizmetinde sesi olabilmek adına, 6 Temmuz 2016 günü CHP saflarında aktif siyasete katılmıştır. Kurulan kumpasları anlatan "Yaşadıklarım, Paylaşamadıklarım, 15 Temmuz 2016'ya Giden Yol" isimli kitabı 9 Eylül 2016 günü yayımlanmış olup 2 baskı yaparak okuyucuları ile buluşturulmuştur. Siyasete girdiği günden bu yana CHP adına, Denizli'de mahalle çalışmalarında bulunarak, 15 Temmuz'a gelinen süreç hakkında toplum bilgilendirilmiştir. Referandum öncesi CHP adına, mahalle bazında daha yaygın ve etkin çalışmalarda bulunarak toplumun aydınlatılmasında katkıda bulunmuştur. Ülkü Karaosmanoğlu ile evli olup 2 kız evladına sahiptir.

Zaman Değişim Zamanı… Zaman Gelişim Zamanı…

Zaman Değişim Zamanı… Zaman Gelişim Zamanı…


Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web