Denizli 35°C
21 Ağustos 2019 - Çarşamba

Zafer Bayramını Erciyes Zirve’de kutladılar

2017-08-28 15:47:53 |
Haber Merkezi
Zafer Bayramını Erciyes Zirve’de kutladılar

Pamukkale Arama Kurtarma Doğa Sporları Derneği, 30 Ağustos Zafer Bayramının 95.yıldönümü İç Anadolu’nun en yüksek zirvesi olan Erciyes Dağı’nda kutladı. 17 kişilik ekip, sorunsuz olarak tamamladığı tırmanışta 3 bin 917 metre yükseklikteki zirvede şehitler için saygı duruşunda bulundu.

Denizli’nin en aktif doğa dernekler arasında yer alan Pamukkale Arama Kurtarma Doğa Sporları Derneği(PAKDOS) tarafından her yıl yapılan 30 Ağustos Zafer Bayramı anma tırmanışı bu yıl da yapıldı. Geçen yıl 30 Ağustos’ta Ege’nin zirvesi olan Babadağ’a tırmanan dağcılar bu kez de İç Anadolu’nun en yüksek zirvesi olan Kayseri’deki Erciyes Dağı’na tırmandı. Kurban Bayramı ve zaman kısıtlaması yüzünden 26 Ağustos Pazar günü yapılan tırmanışa 17 kişilik ekip katıldı. Başlangıçtan bitişe kadar sorunsuz geçen ve bütün katılımcıların ulaştığı zirvede dağcılar başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimiz için saygı duruşunda bulundu İstiklal Marşı’nı okudu. Zirvede hatıra fotoğrafı da çektiren dağcılar daha sonra inişe geçti.

ETKİNLİKLER DEVAM EDECEK

PAKDOS Başkanı Ali Fuat Avcı, “Güzel bir etkinlik oldu. Geçen yıl Babadağ’da idik bu yıl Erciyes’te. Geçen yıl Ege’nin zirvesinde idik bugün ise İç Anadolu’nun zirvesinde. 17 kişi başladık ve bitirdik. Sorunsuz bir tırmanış oldu. Eşsiz bir manzara eşliğinde yürüdük. Katılımcılara teşekkür ediyorum. Seneye bir başka noktada Zafer Bayramımızı kutlayacağız. Aziz şehitlerimiz için etkinlikler devam edecek” dedi. Gökhan KARAISLI

Fotoğraf: Osman Ünlü


Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web