Denizli 16°C
04 Aralık 2020 - Cuma

YENİ DÖNEM TÖRENLE BAŞLADI

2020-09-16 09:47:41 |
Abdullah GÖNÜLTAŞ
YENİ DÖNEM TÖRENLE BAŞLADI

2020-2021 Eğitim-Öğretim yılı koronavirüs gölgesinde başlıyor. Daha önce uzaktan eğitim ile açılan ve 21 Eylül’de yüzyüze eğitim sürecine geçiş planlanan yeni dönem düzenlenen törenle başladı.

21 Eylül’de yüzyüze eğitimin planlandığı yeni süreç öncesi Atatürk Anıtı önünde tören düzenlendi. Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen törende Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün anıtına çelenk sunuldu, saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı söylendi. Yeni sürece ilişkin değerlendirmeler yapan Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz,  Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ ün bize yüklediği gelecek nesilleri yetiştirme sorumluluğu çok büyük bir güvenin ifadesidir. Amacımız bilgi aktarmak değil, bilgiye ulaşmanın yollarını araştıran, bulabilen, bilgiyi paylaşabilen, teknolojiyi üretebilen ve insanlığın yararına kullanabilen dinamik, özgüvenli bir nesil yetiştirmek olmalıdır. Bilindiği üzere ülkemiz, tüm dünya ile eş zamanlı olarak Covid-19 salgınına karşı çetin bir mücadelenin içerisindedir.

Öğrencilere seslenen Oğuz; “Evinizden sonra en fazla vakit geçirdiğiniz, paylaşmayı, yardımlaşmayı, başarıya arkadaşlarınızla el ele yürümeyi öğrendiğiniz okullarınızın açılmasını mutluluk ve heyecanla beklediğinizi biliyorum. Sizlerden en büyük beklentimiz, alınan tedbirlere hassasiyetle uyarak sağlığınıza dikkat etmenizdir. Yüz yüze eğitimden uzak kaldığınız süre zarfında daha çok çalışarak uzaktan eğitimi en verimli şekilde geçirmelisiniz. Geleceğin dünyasında sizleri bekleyen yeniliklere şimdiden alışmalı; bu yeniliklere hâkim olmalısınız. Bu duygularla; 2020-2021 eğitim-öğretim yılının ilimize, ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını temenni ediyor, hep birlikte sınıfları dolduracağımız günlerde buluşmayı diliyorum” dedi.

Abdullah GÖNÜLTAŞ

 


Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web