Denizli 16°C
22 Kasım 2019 - Cuma

YAZARIMIZA ÖNEMLİ GÖREV

2019-07-13 07:15:39 |
Gökhan Karaıslı
YAZARIMIZA ÖNEMLİ GÖREV

Yazarımız Av.Kadir Yatağan, Kayseri merkezli Anadolu Sanatçılar, Şairler, Yazarlar, Ozanlar ve Bilim Adamları Birliği (ANASAN), Denizli İl Temsilciliği görevine atandı.

Gazetemizde her Perşembe günü sanat, kültür ve gündeme dair yazılarıyla Kavuştak köşesinde yer alan Avukat, Şair Yazar Kadir Yatağan önemli bir görevle yetkilendirildi.

Göreve gelmesi sonrasında açıklamalarda bulunan yazarımız Kadir Yatağan, “Kayseri Merkezli Anadolu Sanatçılar, Şairler, Yazarlar, Ozanlar ve Bilim Adamları Birliği (ANASAN) yurt içi ve yurt dışında geniş bir yapılanma içindedir. ANASAN Genel Başkanı Sabit İnce, bu doğrultuda Denizli İl temsilciliği için şahsımızı bu göreve layık gördü.

ANASAN Genel Başkanı Sabit İnce ile 1999 yılında Şairler Sultanı Bahattin Karakoç’un Kahramanmaraş’ta düzenlediği ‘Dolunay Şiir Günlerinde’ tanışmıştık. Sabit Bey, şiir, beste ve araştırma yazıları ile tanınan çok yönlü bir sanat adamı özelliğindeydi. Aslında ANASAN’ın kuruluşu 2000’li yıllara dayanmaktadır. Genel Başkanımız Mayıs 2000 tarihi itibari ile Ege Bölge Başkanlığını şahsımıza uygun bulmuştu. Maddi yetersizliklerden dolayı 2001 yılından sonra ANASAN sanat, kültür ve bilim faaliyetlerine ara vermek zorunda kalmıştı. Şimdi yeniden aynı şevk ve heyecanla Anadolu sanatçılarını, kültür adamlarını ve bilim insanlarını ANASAN çatısı altında birleştirme gayretini görüyoruz.

Bizde Denizli’de bu büyük sanat kültür ve bilim organizasyonunun bir temsilcisi olarak ANASAN şemsiyesi içerisinde yer alacağız. Merkez yapılanmasını gerçekleştirerek, ilçe temsilciliklerini oluşturacağız. Sanat, kültür ve bilim alanlarında üretimde bulunan üyelerimizle buluşarak ülkemizin uygarlık yolunda ilerlemesine katkıda bulunmaya çalışacağız” dedi.


Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web