Denizli 29°C
25 Mayıs 2020 - Pazartesi

YAYLA GÖLÜ YOLUNDA HUMMALI ÇALIŞMA

2019-05-16 09:11:53 |
Abdullah GÖNÜLTAŞ
YAYLA GÖLÜ YOLUNDA HUMMALI ÇALIŞMA

Buldan Belediyesi, doğal güzellikleri arasında yer alan Süleymanlı Yayla Gölü'ne ulaşımı kolaylaştırmak için, Süleymanlı Mahallesi içerisinde kalan 1 kilometrelik yolda çalışma başlattı. Yolun dar olan ve trafiği olumsuz etkileyen bölümler genişletilerek Yayla Gölü’ne ulaşım daha da kolaylaştırılmış olacak.

Doğal güzelliği ile Denizli’nin önemli turizm merkezlerinden olan Süleymanlı Yayla Gölü yolunda çalışmalar devam ediyor.  Buldan Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Süleymanlı Mahallesi’den Yayla Gölü’ne giden 1 kilometrelik yolun genişletilmesiyle ilgili hummalı bir şekilde çalışıyor.   Çalışmalar tamamlandığında Süleymanlı Mahallesi içerisinde kalan ve Yayla Gölü’ne giden yolun dar bölümleri genişletilerek ulaşımın daha kolay ve güvenli olması sağlanacak.

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik,  geçtiğimiz yıl Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından Buldan-Yayla Gölü arasındaki 6 kilometrelik yolda genişletme çalışmalarının tamamlandığını ve virajlarda yapılan düzenlemeler ile yolun güvenli hale getirildiğini hatırlatarak, “Süleymanlı Mahallesi içerisinde kalan ve Yayla Gölü’ne giden 1 kilometrelik yol belediyemizin yetkisinde.   Göreve geldiğimizde hiç vakit kaybetmeden istimlak çalışmalarını tamamlayarak,  Yayla Gölü’ne giden 1 kilometrelik yolda genişletme çalışmalarına başladık. Çalışmalar tamamlandığında yolun dar olan bölümleri genişletilerek, hem olası kazaların önüne geçmiş olacağız, hem de Göl’e ulaşımı daha kolay hale getireceğiz ” dedi.

Başkan Şevik, istimlak edilen vatandaşların bahçe duvarlarının de belediye ekipleri tarafından yapıldığını vurgulayarak, “Göl yolu güvenli hale getirildiği gibi, görsel olarak da güzelleştirildi. Hem vatandaşın mağduriyetini gidermiş olduk hem de görsel anlamda bütünlük sağlanarak güzel bir görüntü oluşturuldu” diye konuştu.

Turistik kamp yeri olarak da kullanılan göl ve çevresi aynı zamanda barındırdığı 200'e yakın kuş türüyle doğaseverlerin ve fotoğraf tutkunların da uğrak yeri. Yayla Gölü’ne gelen yerli ve yabancı turist sayısında her geçen yıl artıyor. Erol UÇKAN

YAYLA GÖLÜ YOLUNDA HUMMALI ÇALIŞMA

YAYLA GÖLÜ YOLUNDA HUMMALI ÇALIŞMA


Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web