Denizli 39°C
02 Temmuz 2020 - Perşembe

YATAĞAN FESTİVALE HAZIR  

2019-08-09 09:49:30 |
Abdullah GÖNÜLTAŞ
YATAĞAN FESTİVALE HAZIR   

Serinhisar ilçesine bağlı Yatağan Mahallesi’nde 23 yıldır düren gelenek bu sene de devam edecek. Yağan Gönül Birliği Platformu tarafından yapımı üstlenilen 24. Yatağan Bıçakçılık ve Kefe Yaylası Festivali 16-17-18 Ağustos tarihlerinde yapılacak.

Denizli’nin köklü tarihlerinden biri olan ve Yatağan Bıçağı ile tüm Türkiye’de tanınan Yatağan’da bu sene de yıllardır süren gelenek unutulmadı. Yatağan Gönül Birliği Platformu tarafından organize edilen festival bu sene Kefe Yaylası’nda gerçekleştirilecek. Yatağan Gönül Birliği Platformu sözcüsü Ayhan Soyfidan ve MHP il Başkanı Cafer Birtürk, Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde gazetecilerle bir araya gelerek 24. Yatağan Bıçakçılık ve Kefe Yaylası Festivali hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Platform Sözcüsü Ayhan Soyfidan yaptığı açıklamasında;  “Bizler Yatağanlı hemşerilerimizle birlikte bir gönül birliği oluşturduk. Yatağan Gönül Birliği Platformu’nu kurduk. Yatağan asırlık bir belde, asırlık bir kasaba, sanatın, zanaatın yoğrulduğu bir toprak. Bizler her dönem Yatağanlı olmakla gurur duyduk. Tabii ki her kişinin kendi memleketi muhakkak bu şekilde gönlüne düşüyordur. İçimizde hep Yatağan’la ilgili bir şeyler yapma hevesi oluştu. Bu bağlamda Denizli'nin büyükşehir olmasından sonra Yatağan Serinhisar ilçesine bağlı bir mahalle olarak devam etti”

Kefe Yaylası’nın geçtiğimiz dönem, iki yıl önce Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin hummalı bir çalışmasıyla çok güzel turizm alanına dönüştürüldüğünü belirten Soyfidan Ege'nin en güzel kamp alanlarından biri haline geldiğini söyledi.  Kefe Yaylası için gösterilen çalışmalar için Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’a teşekkür eden Soyfidan “Gerçekten orada bir çok sosyal donatının olduğu, içinde kahvesinin, restoranların, alışveriş yapılabilecek yerlerin olduğu bir kamp alanı. Tümhemşerilerimize de buradan bildirmiş olalım ve davet etmiş olalım” dedi. Abdullah GÖNÜLTAŞ

 


Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web