Denizli 39°C
02 Temmuz 2020 - Perşembe

Yatağan’da festival coşkusu

2019-08-19 11:12:44 |
Haber Merkezi
Yatağan’da festival coşkusu

Türkiye’nin bıçakçılık merkezi Yatağan, bu yıl 24.sü düzenlenen Bıçakçılık Festivali ve Kefe Yaylası Şenliklerine ev sahipliği yaptı. 3 gün süren festivalin finalini ünlü sanatçı Murat Kekilli yaptı. Kekilli, şarkılarıyla alanı dolduran kalabalığı coşturdu.

Yatağan Gönül Birliği Platformu tarafından bu yıl 24.sü düzenlenen Bıçakçılık Festivali ve Kefe Yaylası Şenlikleri geride kaldı. Sanat, siyaset ve iş dünyasından çok sayıda kişinin yer aldığı platform tarafından organize edilen şenlikler, geçtiğimiz hafta sonunda düzenlendi. 3 gün sürecek olan festivalde yerel ve ulusal bazda birçok sanatçı sahne aldı. Cuma günü yapılan kortej yürüyüşü ile başlayan festivalin ilk gününde Denizlili sanatçı Ozan Nihat sahne aldı. Nihat, türküleriyle eşsiz bir konser verdi.

BIÇAKÇILIK TANITILDI

Festivalin ana teması olan Yatağan Bıçakları ise 3 gün boyunca konuklara tanıtıldı. Türklerin Anadolu’ya ilk gelişinden itibaren bıçakçılığın merkezi olan Yatağan’da bıçakların nasıl yapıldığı, nasıl örs ve çekiçle dövüldüğü, son haline nasıl getirildiği çeşitli organizasyonlarla canlandırıldı. Şenliğe gelen konuklar hatıra olarak çok sayıda Yatağan Bıçağı aldı.

CUMARTESİ HASAN YILMAZ RÜZGARI

Festivalin ikinci gününde ise sahneye Ankara’nın sevilen sanatçısı Hasan Yılmaz çıktı. Yılmaz, seslendirdiği Ankara müzikleriyle festival alanını dolduranlara unutulmaz anlar yaşattı.

FİNAL KEKİLLİ’DEN

Yaklaşık 100 bin kişinin ziyaret ettiği Bıçakçılık Festivali ve Kefe Yaylası Şenlikleri’nde finali ise Anadolu Rock müziğim efsane ismi Murat Kekilli yaptı. Kekilli, Pazar akşamı saat 21.45’te sahne aldı. Serin havada sevenleriyle buluşan Kekilli, kendine has tarzıyla katılımcıları coşturdu. Konserin ardından Kekilli’ye isminin yazılı olduğu 20 numaralı Denizlispor forması ve Yatağan Bıçağı hediye edildi. Halil GÖREL


Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web