Denizli 34°C
18 Eylül 2020 - Cuma

VELİLERDEN GELEN TEPKİLERE SESSİZ KALMADI

2019-09-16 11:22:51 |
Abdullah GÖNÜLTAŞ
VELİLERDEN GELEN  TEPKİLERE SESSİZ KALMADI

İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk, tek tip okul kıyafetleri konusunda velilerden gelen tepkilere sessiz kalmadı.

İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk, “Vatandaşlarımızın alım gücü her geçen gün düşmektedir. Piyasalarda ekonomik krizin yaşandığı bu dönemde insanlar yarınlarımızın teminatı olan evlatlarımızın eğitimini tamamlama, kıt kanaat geçinerek mali itibarını koruma hesabı peşinde diyen Öztürk, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un yanıtlaması istemiyle Meclis Başkanlığı’na “ Zorunlu Okul Kıyafetleri “ konusunda yazılı soru önergesini verdi.

Geçmiş dönemlerde çocuğuna okul kıyafeti alamadığı için intihar eden baba’yı, aldığı kıyafeti pahalı bulduğu için sokakta isyan eden anne’yi gördük hatırlatmalarını yapan Yasin Öztürk, bu okul formalarını kim seçiyor, hangi mağazadan alınacağına karar veren kimler? Neden okul yöneticilerinin zan altında kalmasına sebep olan bu uygulama konusunda bir önlem almıyorsunuz? Velilere bir zorlama, yönlendirme var mı hiç araştırıyor musunuz? Gelen şikâyetler neticesinde açılan soruşturma var mı? Sorularını yöneltti.

İYİ Parti Denizli Milletvekili Öztürk; ekmeğinin peşinde olan esnafı, zan altında kalan okul yöneticilerini ve tek isteği evlatlarının eğitim alması olan velileri karşı karşıya getirmeyin, okul formaları konusunda ekonomik ve şaibesiz çözüm üretin çağrısında bulundu. HABER MERKEZİ


Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web