Denizli 31°C
20 Eylül 2020 - Pazar

Veliler çocukları ile el sanatları yaptı

2020-01-15 12:09:30 |
Haber Merkezi
Veliler çocukları ile el sanatları yaptı

Veliler çocukları ile el sanatları yaptı

‘Keyifli Okul Atölyem’ projesi kapsamında, Musa Kazım Manasır İlkokulu 4. sınıf öğrencileri dönem boyunca aileleri ile birlikte el sanatlarından oluşan resim, dikiş nakış, kodlama, gastronomi ve akıl oyunları gibi atölye etkinlikleri yaptı. Projede ayrıca Azerbaycan'daki bazı okullarla da eş zamanlı olarak yapıldı.   

Proje Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2023 vizyon belgesinde yer alan tasarım ve beceri atölyelerini içeren ‘e twinning’ uygulaması kapsamında Musa Kazım Manasır İlkokulu öğretmenleri Reva Alayont ve Ayça Özkan tarafından hayata geçirildi. Proje ayrıca Azerbaycan’daki bazı okullarla da gerçekleştirilen görüntülü internet bağlantıları ile eş zamanlı olarak yapıldı. 4-E sınıfı öğrencileri velileri ile birlikte dönem boyunca stem (mühendislik çalışması), kodlama, sanat, gastronomi, akıl oyunları ile el sanatlarından oluşan resim, dikiş nakıştan oluşan atölye etkinliklerini birlikte yaptı.

“ARKADAŞLARIMIZ OLDU HEM DE YURT DIŞINDAN”

Projede velileri ile birlikte bir dönem boyunca atölye çalışması yapan 4-E sınıfı öğrencilerinden Güler Ören, atölye çalışmalarının kendileri için çok zevkli geçtiğini belirterek, “Çok zevkli, becerilerimizi geliştiriyoruz, kendimizi geliştiriyoruz. Arkadaşlarımız oldu hem de yurt dışından. Eğlenceli, dediğim gibi kendimizi geliştiriyoruz. Arkadaşlarımızla eğleniyoruz, yarışmalara katılıyoruz. Çok zevkli” diye konuştu.

İHA


Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web