Denizli 25°C
26 Mayıs 2020 - Salı

VATANDAŞIN AYAĞINA KADAR HİZMET

2019-10-05 07:00:50 |
Abdullah GÖNÜLTAŞ
VATANDAŞIN AYAĞINA KADAR HİZMET

Acıpayam Belediye Başkanı Dr. Hulusi Şevkan, encümen üyeleri birim müdürleri ve belediye teknik ekibiyle birlikte encümen toplantısını Benlik Köyünde gerçekleştirdi.

Acıpayam Belediye Başkanı Dr. Hulusi Şevkan, 31 Mart yerel seçimlerinin ardından encümen üyeleri ve belediye birim müdürleriyle birlikte Acıpayam’ın ilçelerine giderek yerinde inceleme yapabilmek ve sorunlara daha hızlı çözüm üretebilmek amaçlı mahalle gezilerine devam ediyor. Şevkan, bu kapsamda son encümen toplantısını Benlik Mahallesi’nde gerçekleştirdi. Şevkan burada, 20 Mart’ta meydana gelen 5,5 şiddetindeki depremin ardından devam eden iyileştirme çalışmalarını denetledi. Vatandaşlarla görüşen Başkan, tek tek sorunları dinleyip, çözüm noktasında birim müdürlerine gerekli talimatları verdi.

HİZMETLERİ VATANDAŞIN AYAĞINA GÖTÜYORUZ

Köy gezileri sırasında görüşme imkanı bulduğumuz Şevkan “Köylü vatandaşımız belediyeye gelip bizi bulamadığı zamanlar oluyor. İşlerinden hayvanlarından ya da tarlasından fırsat bulup derdini bize anlatamıyor. Bu noktada çözüm olarak biz köylere gidip belediyenin hizmetlerini vatandaşın ayağına götürüyoruz. Haftada iki gün köylerimizi gezip oradakilerin dertlerini dinleyip derman olmaya çalışıyoruz. Ziyaretlerimizde bir köy odası, bir okul bahçesi veya köy kahvesinde toplanıp diyaloglarımızı tamamlıyoruz. Yaşlıları engelli ve hasta vatandaşlarımızın bizzat ayağına giderek ziyaretimizi tamamlıyoruz. Buralarda yaşayan bir teyzemiz ya da amcamız, bizim evin yolu bozuk, gidip gelmekte zorluk çekiyoruz derse mesela, hemen hadi gidip bakalım ne yapabiliriz diye anında tespitte bulunma imkanımız oluyor. Bizler bu insanların oylarıyla seçilmiş insanlarız. Yönetmekten çok hizmet etmek için buradayız. Kendimizi, seçilmişten ziyade görevlendirilmiş hissediyoruz.

BAŞKAN’A KÖZDE MISIR İKRAMI

Ziyaretten memnuniyetlerini dile getiren Benlik Köyü sakinleri Başkan ve ekibine mısır közleyip ikramda bulundular. Mahalleli “Bizler, kent yaşamına uzak insanlarız. Bir tarafta bahçemiz, diğertarafta hayvanlarımız bütün zamanımızı alıyor. Yolumuz bozuksa çoğu zaman bunu görmüyoruz bile. Belediye Başkanımız sağolsun bizim yerimize sorunlarımızı görüp bize yardımcı oluyor” dediler.

Mahalle gezilerinin periyodik aralıklarla süreceğini ifade eden Şevkan, bu sayede vatandaşlarımızın durumunu yakından görme imkanımız oluyor. İnsanımız ne yer ne içer… Çocuklarımız okullara nasıl gider eksikleri nedir tespitinde bulunmak içinvatandaşın içinde olmamız gerektiğine inanıyoruz” diye koşnuştu.

DEPREM SONRASINA DİKKAT ÇEKTİ

Konuşma esnasında Acıpayam depremine de değinen Şevkan, “Deprem bize gösterdi ki, buradaki durumu gören herkes, bunların içinde biz başkanlar, milletvekilleri hatta bakanlarımız. İnsanların acısını derinden hissedip gözleri doldu. Siz gazeteciler dahil ağlayan insanlar gördüm haber yaparken. Bizim milletimizin çok güzel özelliklerinden biri duygusallık. Fakat maalesef bu duygusallık yaraların sarılmasına yardımcı olmuyor. Depremden sonar kendi kendime bir söz verdim. Mağduriyetin çoğu fakirlikten. Buradaki halkımızı, çiftçimizi nasıl zenginleştirebiliriz, nasıl katkımız olur diye düşünmeye başladım. Ilk işimiz bir ziraat mühendisi almak olacak. Köylerdeki vatandaşlarımıza karşılıksız üretim desteği vereceğiz. Seracılık anlamında yeni çalışmalarımız başlayacak ve üretim süresini arttırmış olacağız. Acıpayam aynı zamanda bir turizm merkezi. Benlik Mahallesi Değirmenimizle ve Fethiye’ye kadar uzanan kanyonlarımızla turizmi canlandırmaya çalışacağız” dedi. Halil Görel-özel haber

 

 

VATANDAŞIN AYAĞINA KADAR HİZMET

VATANDAŞIN AYAĞINA KADAR HİZMET

VATANDAŞIN AYAĞINA KADAR HİZMET

VATANDAŞIN AYAĞINA KADAR HİZMET

VATANDAŞIN AYAĞINA KADAR HİZMET

VATANDAŞIN AYAĞINA KADAR HİZMET


Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web