Denizli 31°C
20 Eylül 2020 - Pazar

VATANDAŞ ISINMADA ALTERNATİF ARIYOR

2020-02-11 11:28:11 |
Haber Merkezi
VATANDAŞ ISINMADA ALTERNATİF ARIYOR

Doğalgaz faturalarının yüksek gelmesiyle birlikte vatandaşlar alternatiflere yöneliyor. Bu alternatiflerden bir tanesi de elektrikli battaniye geliyor. Tek odada doğalgaz kullanan vatandaş yatarken ise ısınmak için elektrikli battaniye gibi alternatifleri kullanıyor.

Doğalgaz faturalarının ağır gelmesi vatandaşları alternatif ısınmaya yönlendirdi. Kırsalda yoğun olarak kullanılan elektrikli battaniyeler günümüzde doğalgaz faturalarından muzdarip olan vatandaşlarda elektrikli battaniyeye yönelerek ısınma ihtiyacını karşılıyor. Elektrikli battaniye imalatçısı olan ve satışını yapan Mehmet Akif Uyan, vatandaşların ekonomik sıkıntılar ve doğalgaz faturalarının kabarık gelmesinden dolayı arayışta olduğunu belirterek, daha çok kırsalda yoğun bir şekilde elektrikli battaniye kullanıldığını söyledi. Denizli Merkezde de kullananların olduğundan söz eden Uyan; “Daha çok kırsal kesimden talep var. Ancak son zamanlarda doğalgaz kullananlarda almaktadır. Bize gelen müşteriler doğalgazı kapatıp akşam yatarken elektrikli battaniye ile idare edenlerin olduğunu söylüyorlar” dedi.

“DAYANIKLI MALZEMELER KULLANIYORUZ”

Elektrikli battaniyelerinin kendi imalatı olduğundan söz eden Uyan; “Babamızla birlikte elektrikli battaniye üretimini gerçekleştiriyoruz. Teknolojiyi kullanarak üretim yapıyoruz. Her zaman kendimizi geliştirmek için uğraşıyoruz. Elektrikli battaniyelerimiz son derece güvenlikli yanmaya dayanıklı malzemeler kullanarak imal ediyoruz. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızın denetiminden geçiyor ve öyle satışımızı yapıyoruz. Elektrikli battaniyelerimiz son derece güvenliklidir. Doğalgazı kapatan vatandaşlarımız elektrikli battaniye ile ısınabilirler” dedi.

Abdullah GÖNÜLTAŞ-ÖZEL HABER


Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web