Denizli 10°C
23 Şubat 2020 - Pazar

VATANDAŞ HAYAL EDİYOR DAVUT USTA ÜRETİYOR

2019-09-11 08:35:42 |
Abdullah GÖNÜLTAŞ
VATANDAŞ HAYAL EDİYOR  DAVUT USTA ÜRETİYOR

Kişiye özel bıçak tasarımıyla ünlenen Davut Yılmaz, vatandaşların hayal ettiği bıçağı üreterek sanatını icra ediyor. Davut Usta yaptıkları işin sınırı olmadığını belirterek; “Onlar hayal ediyor biz üretiyoruz” dedi.

Kaleiçi’nde özel bıçak tasarımlarıyla ünlenen Davut Yılmaz, vatandaşların hayal ettiği her türlü bıçak tasarımı yaparak imal ediyor. Yurt içi ve yurt dışına özel tasarım bıçak gönderdiklerini dile getiren Davut Usta, Türkiye’de ünlü isimlere ve siyasilere bıçak gönderdiklerini söyledi. ‘Vatandaş hayal eder biz üretiriz’ diyen Davut Usta, “Yaptığımız ürünleri bünyelerinde bulundurduklarından dolayı mutluyuz” dedi.  Vatandaşın hayallerini gerçekleştirmek için çalıştıklarını belirten 35 yaşındaki Davut Yılmaz, “Bu iş gönül işi severek işimizi icra ediyoruz. 13 yıldır bıçakçılık sektörünün içindeyim. Şu ana kadar binlerce özel tasarım bıçak imal ettik. İşimizi kaliteden ödün vermeden yapıyoruz” dedi.

YAPILAN İŞİN SINIRI YOK

Kaliteli bıçak 2 çelik türünden yapıldığını ifade eden Yılmaz; “Bir tanesi Teknolojinin kullandığı pahalı Avrupa paslanmazı çelikten yapılır. Ama pahalı olduğu için piyasası ve pazarı yok. Bu yüzden tarihi atalarımızdan gördüğümüz gibi normal çelik dediğimiz kara çelikten bıçak üretimi yapıyoruz. Sadece üretmekle kalmayıp vatandaşın kullanabileceği şekilde özel tarsımlar yapıyoruz. Yaptığımız iş sınırı olmayan bir iş haline geldi. Yaptığımız iş bir heykeltıraş bir ressam bir marangoz, ve bir sıcak demircinin yaptığı işlerden oluşuyor” dedi.

ÜNLÜ İSİMLERE BIÇAK GÖNDERDİ

Yılmaz şöyle devam etti: “Yaptığımız ürünler Türkiye’deki koleksyonerlere, kolluk kuvvetlerine elimizden geldiği kadar ulaştırmaya çalışıyoruz. Bünyelerinde yaptığımız ürünleri bulundurduklarından dolayı gururluyuz. Çelikten bıçak yapımı 2-3 günden başlayıp bazı tasarımlar 10 dahi sürüyor. Uzun sürmesinin nedeni istenen çeliğin kalitesine bağlı bir çeliği ne kadar döversen o kadar keskin olur. Kişiye özel tarsımlar olduğu için Ünlülere ve siyasilere özel tasarım bıçak gönderdik” diye konuştu. Abdullah GÖNÜLTAŞ-ÖZEL HABER

Etiketler ; güncel haber haberler

Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web