Denizli 23°C
23 Nisan 2019 - Salı

VATANDAŞ CUMHUR İTTİFAK’INA HAZIRDI

2018-06-07 09:41:57 |
Gökhan Karaıslı
VATANDAŞ CUMHUR  İTTİFAK’INA HAZIRDI

Yaklaşan 24 Haziran seçimleri öncesi partisinin Milliyetçi Hareket Partisi ile ilgili yaptığı ittifakı değerlendiren Serinhisar Belediye Başkanı Mehmet Kobaş, “ Cumhuriyet kurulduğundan bu yana Türk insanı büyük badireler ve talihsizlikler atlattı. Neyse ki bu talihsizlikler AKP’nin iktidar olması ile tarihe gömüldü. 15 Temmuz sonrası MHP ile güç birliğiyle hareket edilmesi vatandaşın ‘Cumhur ittifak’ına hazır olduğunu gösterdi. İnanıyorum ki 24 Haziran günü milletimiz sandık başında en doğru kararı verecektir” dedi.

değerlendiren Serinhisar Belediye Başkanı Mehmet Kobaş, “ Cumhuriyet kurulduğundan bu yana Türk insanı büyük badireler ve talihsizlikler atlattı. Neyse ki bu talihsizlikler AKP’nin iktidar olması ile tarihe gömüldü. 15 Temmuz sonrası MHP ile güç birliğiyle hareket edilmesi vatandaşın ‘Cumhur ittifak’ına hazır olduğunu gösterdi. İnanıyorum ki 24 Haziran günü milletimiz sandık başında en doğru kararı verecektir” dedi.

 

Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimine sayılı günler kala değerlendirmelerde bulunan Serinhisar Belediye Başkanı Mehmet Kobaş, partisinin 24 Haziran’da yapacağı seçimle ilgili, “ 16 yıldır iktidar olmuş AKP’nin önümüzdeki seçimlerde de sandıktan anlının akıyla çıkacağına inanıyorum. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Türkiye Cumhuriyeti hak ettiği kalite ve değere kavuşarak Atatürk’ün bahsettiği ‘Muasır medeniyet’ler seviyesine hep birlikte ulaşacağız. MHP ile yapılan ittifak ile oy oranımız yüzde 60’ın üzerine çıkacaktır. Cumhuriyet kurulduğundan bu yana Türk insanı büyük badireler ve talihsizlikler atlattı. Neyse ki bu talihsizlikler AKP’nin iktidar olması ile tarihe gömüldü. 15 Temmuz sonrası MHP ile güç birliğiyle hareket edilmesi vatandaşın ‘Cumhur ittifak’ına hazır olduğunu gösterdi. İnanıyorum ki 24 Haziran günü milletimiz sandık başında en doğru kararı verecektir” şeklinde konuştu.

 

“PARLAMENTER SİSTEM TÜRKİYE’YE ZARAR VERDİ”

 

95 yıllık Cumhuriyet tarihinde Türk milletinin koalisyonlardan çok zarar gördüğünü bunun atlatılabilmesi içinde rejim değişikliğinin gerekli olduğunu savunan Kobaş, “Zorlu imtihanları geride bırakarak bugünlere geldik. Vatandaş yağ, şeker gaz kuyruklarında koca bir ömür geçirdi. Her şey karaborsaya düşmüş durumdaydı. Süreklilik devamlılık ve istikrar yoktu. Parlamenter sistem Türkiye’ye zarar verdi. AKP’nin iktidar olması ile sıkıntılar ortadan kalktı. 16 yılda çeşitli hizmetler imza atan yerli ve yabancı yatırımcının önü açıldı. Eğitim seviyemiz artı. Mekanik sanayinin gelişmesi Avrupa Birliği ülkelerinle yarışır hale geldik. İnanıyorum ki ‘Başkanlık Sistemi’nin uygulanması ile birlikte Türkiye şaha kalkmaya devam ederek güçlü devletlerin arasında yer alamaya devam edecek.”

 

“SERİNHİSAR AKP’YE KUCAK AÇTI”

 

Serinhisar insanının siyası mana da zor ve ikna edilmesi güç bir yanının olduğunu dile getiren Kobaş halkına övgülerde bulunarak, “ Siyasi bir ideolojin kabuk değiştirmesi zaman alabilir. Serinhisar insanı zordur güçtür ama bir o kadar kararlıdır. Yapılan iyiliği ve hizmeti unutmazlar. Şimdi baktığımızda AKP burada ciddi sınavlardan geçti. Halkın birlik ve beraberliğini sürdürebilmek adına verdiği ikna mücadelesini kazandı. Halka hizmet anlamında istediği değeri ve kaliteyi verdi. Serinhisar’da kendine yakışanı yaparak AKP’ye kucak açtı.  Umuyorum ki bu seçimlerde de Cumhurbaşkanımızın ve AKP’nin zaferi ile sonuçlanacaktır."

Etiketler ; güncel haber haberler

Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web