Denizli 39°C
06 Temmuz 2020 - Pazartesi
VATANDAŞ “BİZ NASIL KAZALIM? KEPÇEMİZ Mİ VAR?”

Karşıyaka Mahallesi 2133 sokak numara 1’de yaşayan vatandaşların tuvaleti 2 saate bir tıkanıyor. Tıkanan tuvaletler 2 saate bir vatandaşlar ve esnaflar tarafından temizleniyor. Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğünden yardım isteyen vatandaşlar rögarın açık olduğunu, problemin çözülmesi için kazdırıp baktırın cevabı aldı.

http://www.horozmedya.com/web-tv-12/vatandas-biz-nasil-kazalim-kepcemiz-mi-var-35.html 

Burak Coşkun- Özel Haber

Karşıyaka Mahallesi 2133 sokak çevresinde bulunan vatandaşlar kanalizasyonun sürekli tıkandığından şikayet ediyor.  2133 sokakta dükkan işleten esnaflar klozetlerin 2 saate bir tıkandığını ve temizlemekten bıktıklarını söylüyor. Klozetlerin tıkanmasına karşı Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğünden esnaflar ve vatandaşlar yardım istedi. DESKİ görevlileri sokaktaki rögar kapağını inceledi. Yapılan inceleme sonrasında rögarın açık olduğu bilgisini verdiler. Esnaflar DESKİ görevlilerine biz ne yapacağız diye sorunca rögar açık, siz kazdırıp baktıracaksınız cevabını aldı. Esnaf Nasuh Battal “Rögar kapağına kadar kazmak gerekiyormuş. Biz rögar kapağına kadar nasıl kazalım. Kepçemiz mi var?” diye tepki gösterdi. Çok mağdur olduğunu söyleyen esnaflar sorunun biran önce çözülmesini istiyor.

2133 Sokak esnafı Nasuh Battal “Tuvaletten sular taşıyor. Kanalizasyoncular geldi, baktı gitti. Sorun bizden değil dediler. Tuvaleti temizliyoruz hala problem devam ediyor. Tuvaletler her gün taşıyor. Biz burada esnafız. Kameralı sisteme dilekçe vereceksiniz dediler. Çok mağduruz. Tuvaletlere müşterimiz geliyor. Tuvalet 2 saate bir tıkanıyor. DESKİ rögara baktı açık dedi. Geri kalan size ait dedi. Sonra çektiler gittiler. Çözümünü biz bilmiyoruz. Çözümünü Belediye biliyor. Siz kendiniz kazdırıp baktırın diyorlar. Asfalttaki rögara kadar kazılacakmış. Rögara giden borunun ezik olup olmadığını da bilmiyoruz. Biz rögar kapağına kadar nasıl kazalım. Kepçemiz mi var? Ez az bin lira para gider. Burayı kazma imkanımız yok. Bu sorunu kim çözecekse gelsin çözsün” diye söyledi.


Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web