Denizli 16°C
04 Aralık 2020 - Cuma

VALİ ATİK’TEN ZİRAAT ODASI’NA ZİYARET

2020-09-28 10:41:29 |
Abdullah GÖNÜLTAŞ
VALİ ATİK’TEN ZİRAAT ODASI’NA ZİYARET

Denizli Ziraat Odası’nı ziyaret eden Vali Ali Fuat Atik, Başkan Hamdi gemici ile görüşerek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Vali Ali Fuat Atik, Denizli Ziraat Odası’na ziyaret ederek Başkan Hamdi Gemici ve Yönetim Kurulu üyeleriyle görüştü. Vali Atik, Denizli tarımı ve son gelişmeler hakkında bilgilendirildi. Ziraat Odası Başkanı Hamdi Gemici, Denizli’nin tarımda parlayan bir yıldız olduğunu ifade ederek, gerek hububatta olsun, gerek kekik ve şifalı bitkiler konusunda olsun, gerek meyvecilikte olsun pek çok alanda gelişme gösterdiğini dikkat çekti.

Gemici şöyle konuştu; “Denizli tarımı büyük bir atılım gösterdi. Bazı sorunlarımız olsa da bilinçli yetiştiricilerimizle birlikte son yıllarda büyük bir atak yaptık. Pek çok üründe Denizli ilk sıralarda yer alıyor. Kekik üretiminin yüzde 90’ı ilimizde üretiliyor. Diğer ürünlerde de ilimizi ön sıralarda görebiliyoruz. Tabiki sorunlarımızı her zaman dile getiriyoruz. Büyüklerimizle birlikte çözümü konusunda her türlü gayreti gösteriyoruz. Bundan sonrada göztermeye çalışacağız. Türkiye’nin gelişimi tarım ve hayvancılıkla olur. Bunun için çalışıyoruz.

Denizli Valimiz Ali Fuat Atik Ziraat odamızı ziyaret ettiler. Kendilerine Denizli Tarımı hakkında bilgiler verdik anlamlı ziyaretleri için çiftçilerimiz adına çok teşekkür ederiz” açıklamasında bulundu.

Abdullah GÖNÜLTAŞ-ÖZEL HABER


Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web