Denizli 25°C
26 Mayıs 2020 - Salı

UYUŞTURUCU İLE ETKİN MÜCADELE EDİLMELİ

2019-06-27 10:39:01 |
Haber Merkezi
UYUŞTURUCU İLE ETKİN  MÜCADELE EDİLMELİ

UYUŞTURUCU İLE ETKİN MÜCADELE EDİLMELİ

 

İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk, 26 Haziran Uyuşturucu İle Mücadele Gününde TBMM Başkanlığına Meclis Araştırması açılması için önerge verdi.

 

Öztürk , “ Ülkemiz bu konuda şanssız bir coğrafyada bulunuyor; Asya’da üretilen uyuşturucunun Avrupa’ya, Avrupa’da üretilen sentetik uyuşturucunun da Asya’ya transit geçişinde köprü olarak kullanılan bir güzergah üzerinde yer alıyor, bu yol ayrıca yan kimyevi madde kaçakçılığında da kullanılan bir yol. Balkan Rotası adı verilen bu güzergâha bir de Suriye ve Irak’ta otorite boşluğundan kaynaklı yan yollar da eklendi “ dedi.

 

Yasin Öztürk “ Uyuşturucu bireysel olarak hayatı tehdit eden, toplumsal olarak da suç oranlarının artışına sebep olan bir illettir, özellikle de gençleri tehdit eden bir zehirdir. Denizli’de her geçen gün uyuşturucu kullanım oranı artmakta ve kullanım yaşı düşmektedir.  İşte bu sebeplerle uyuşturucu arzı ile mücadele, tedavisi/rehabilitasyonu ve kullanımının engellenmesi konularında yaşanan sorunları araştırmak ve alınacak önlemleri belirlemek amacıyla Anayasa’nın 98. ve İçtüzüğün 104 ve 105. Maddeleri uyarınca Meclis Araştırması açılmasını talep ediyorum “ sözleri ile açıklamasını bitirdi.


Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web