Denizli 25°C
26 Mayıs 2020 - Salı

Üst düzey DEAŞ’li Denizli’de yakalandı

2019-11-04 13:35:54 |
Haber Merkezi
Üst düzey DEAŞ’li Denizli’de yakalandı

Türkiye’ye illegal yollardan girdiği tespit edilen DEAŞ Terör Örgütü Haseki istihbarat sorumlusu tespit edilen bir kişi Denizli’de eylem planı hazırlığı yaparken yakalandı.

Türkiye’nin Fırat’ın doğusuna başlattığı Barış Pınarı Harekatı sonrası istihbarat birimlerinin detaylı çalışmaları sürüyor. TSK’nın yürüttüğü harekata karşı, karşı harekatta bulunmak isteyen DEAŞ terör örgütünün üst düzey isimlerinden birisinin Denizli’de olduğu bilgisine ulaşıldı. İstihbarat bilgileri ışığında Denizli İl Emniyet Müdürlüğü tarafından geçtiğimiz günlerde operasyon düzenlendi.

EYLEM HAZIRLIĞINDAYDI

Türkiye’ye illegal yollardan girdiği tespit edilen ve Denizli’de eylem hazırlığında olduğu öğrenilen DEAŞ Haseki sözde istihbarat sorumlusu ile ona yardım eden bir kişi yakalandı. Mahkemeye sevk edilen zanlılardan DEAŞ Haseki sözde istihbarat sorumlusu tutuklanarak cezaevine gönderildi.

EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ AÇIKLADI

Denizli İl Emniyet Müdürlüğü tarafından paylaşılan bilgide, “DEAŞ Terör Örgütü Haseki istihbarat sorumlusu olduğu ve ilimize Muhtemelen Eylem Hazırlığı için geldiği değerlendirilen, yine Türkiye‘ye illegal yollardan girdiği tespit edilen 1 şahıs, ile bu şahsın yanında olduğu tespit edilen, yabancı kimlikli 1 şahıs toplam 2 şahıs yakalanarak gözaltına alınmış, 1 şahıs tutuklanmıştır” denildi. Gökhan KARAISLI


Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web