Denizli 18°C
08 Nisan 2020 - Çarşamba

“Umutlu” Bir Belgesel

2019-12-07 13:36:06 |
Haber Merkezi
“Umutlu” Bir Belgesel

Denizli Soroptimist Kulübü Denizli Şubesi Kadın Hakları Koruma Derneği Denizli Şubesi ile birlikte Uluslararası Kadına Şiddetle Mücadele Haftası etkinlikleri için, bir alışveriş merkezinin sinema salonunda, “Umutlu Bir Hikaye” belgeselinin gösterimi ve Cumhuriyet Kadınları Korosu’nun dinletisi gerçekleştirildi.

Emekli müzik öğretmeni Şükran Ateş tarafından Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesi Ertuğrul Köyü’nde yaşayan kadınlarla beraber kurduğu Cumhuriyet Kadınları Korosu’nun kuruluş öyküsü ve koronun gelişimi için yaptıkları çalışmaları konu eden “Umutlu Bir Hikaye” belgesel, piyasadaki sayılı kadın yönetmenlerden Jale İncekol’un yönetmenliğini yaptığı belgesele derneklerin üyeleri ve vatandaşlar ilgi gösterdi.

Belgeselin yönetmeni Demirkol belgeselini anlatırken “Köy enstitüsü mezunu olan bir öğretmen babanın kızı, kendi köyüne dönerek köy kadınlarıyla kurduğu Cumhuriyet Kadını Korosu’nun kadınlarımıza örnek olacak bir hikaye” diyerek aktardı.

“SANATLA YOLA ÇIKTIK”

Konsere başlamadan önce Ateş konuşmasında “Bizler sanatla yola çıktık ve sanattan başlayarak her birimiz ekonomik özgürlüğümüzü kazandık. Koro çalışmalarımızı yaptığımız buğday ambarına elektrik çekerek kahvaltı salonu haline getirip buradan kendimize kar sağladık. Her kadın ekonomik özgürlüğünü eline almalı” dedi.

Nejdet Enis Koç

Etiketler ; güncel haber haberler

Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web