Denizli 40°C
06 Ağustos 2020 - Perşembe
TÜMSİAD Denizli davet etti  Etiyopya Büyükelçisi Denizli’yi ziyaret etti

TÜMSİAD Denizli Şube Başkanlığınca düzenlenen Türkiye-Etiyopya Yatırım ve İş Dünyası Forumuna katılmak üzere Denizli’ye gelen Etiyopya Ankara Büyükelçisi Girma Temesgen Barkessa Denizli’de incelemelerde ve ziyaretlerde bulundu.

Etiyopya Ankara Büyükelçisi Girma Temesgen Barkessa ve ekibi ile TÜMSİAD Denizli Şube Başkanı Kudret Atmaca ve ekibi Denizli Valisi Hasan Karahan’ı makamında ziyaret ettiler. Ziyaret kapsamında iki ülke arasındaki ticari iş hacminin artırılması maksadıyla Büyükelçi’nin Denizli’yi tercih etme konusunda Vali Karahan, Büyükelçi ve TÜMSİAD’a müteşekkir olduğunu belirtti. TÜMSİAD Denizli Şube Başkanlığınca düzenlenen Türkiye-Etiyopya Yatırım ve İş Forumunu Etiyopya Ankara Büyükelçisi Girma Temesgen Barkessa ve Ticari Ateşinin katılımları ile gerçekleşti. Forumda Etiyopya’ya yatırım fırsatları konusunda detaylı bilgiler verildi. Programa çok sayıda iş adamı katıldı.

DENİZLİ’DE SEKTÖRÜNDE ÖNCE FİRMALARI GEZDİLER

Etiyopya Ankara Büyükelçisi Girma Temesgen Barkessa onuruna TÜMSİAD Denizli Şube Başkanlığınca kahvaltı programı gerçekleştirildi. Programa Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Tefenlili, DENİB Başkanı Hüseyin Memişoğlu, Ticaret Odası Başkan Vekili Hasan Aracı, TÜMSİAD üyeleri ve Denizlili iş adamları katıldı. Program kapsamında TÜMSİAD Yönetim Kurulunun çoğunluğunun katıldığı ticari gezilerde yapılarak Denizli’de sektörlerinde öncü kuruluşlarında incelemelerde bulundu.

PAMUKKALE’Yİ DE GEZDİ

TÜMSİAD Yönetim Kurulu tarafından Büyükelçi ve heyeti Denizli’nin markası olan Pamukkale’yi de ziyaret ettiler. TÜMSİAD Şube Başkanı Kudret Atmaca, iki ülke arasında köprü kurmak adına ciddi çaba sarf ettiklerini, gerek üye işadamlarının gerek Denizli’nin gerekse ülkemizin ihracat hacminin artırılması noktasında Afrika ülkelerinin ciddi bir pazar olduğunu, programa katılımları nedeniyle tüm katılımcılara teşekkür ettiğini belirterek sözlerine son verdi. Halil GÖREL

TÜMSİAD Denizli davet etti  Etiyopya Büyükelçisi Denizli’yi ziyaret etti

TÜMSİAD Denizli davet etti Etiyopya Büyükelçisi Denizli’yi ziyaret etti

TÜMSİAD Denizli davet etti  Etiyopya Büyükelçisi Denizli’yi ziyaret etti

TÜMSİAD Denizli davet etti Etiyopya Büyükelçisi Denizli’yi ziyaret etti


Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web