Denizli 20°C
27 Mayıs 2020 - Çarşamba

TOTEM KRİZİ!

2019-10-15 14:28:56 |
Haber Merkezi
TOTEM KRİZİ!

‘Honaz’a Hoşgeldiniz’ totemi kaçak yapı sayıldı… Honaz Belediyesi tarafından Pamukkale’nin Pınarkent Mahallesi’nde daha önce var olan totem, Pınarkent Muhtarlığının müracaatı üzerine Pamukkale Belediyesi Kaçak Yapı Denetim ekipleri tarafından yıkıldı. Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek, daha önce aynı yerde Honaz yazılı bir tabelanın olduğuna dikkat çekti ve yapılan uygulamaya tepki gösterdi.

Denizli’de Honaz Belediyesi tarafından Pamukkale’nin Pınarkent Mahallesi’ne konulan ‘Honaz’a Hoşgeldiniz’ totemi gündem oldu. Cuma günü öğleden sonra yerleştirilen tabelanın üzerinde hoşgeldiniz yazısını gören mahalle sakinleri, durumdan rahatsız olunca durumu Mahalle Muhtarı Özlem Çağlar’a aktardı. Totemin yapıldığı alan gelen Çağlar, totemi yerleştiren çalışanları görünce izin olup olmadığını sordu. Çağlar işçilerden cevap alamayınca durumu Büyükşehir ve Pamukkale Belediyesi’ne taşıdı.

3 GÜN SONRA YIKILDI

Yapılan incelemelerin ardından tabelanın olduğu alana Pamukkale Belediyesi Kaçak Yapı Denetim ekipleri geldi. Dün öğleden önce bölgeye gelen ekipler, totemi yıktı. Mahalle Muhtarı totemin yıkıldığını sosyal medyadaki sayfasından paylaştı. Totem konusunda Honaz Belediyesinin ilgili birimlerle görüşme yaptığı ve yerleştirilmesi konusunda herhangi bir sorun çıkmayacağı konusunda cevap aldığı iddia edildi.

NE SATILDIK NE BAĞLANDIK

Totemin kaldırılması konusunda açıklamalarda bulunan Pınarkent Mahallesi Muhtarı Özlem Çağlar, ''Mahallemiz girişine takılan 'Honaz Hoşgeldiniz' totemi ( levhası ) takıldığı gün hem muhtarlığımız hem de Pamukkale Belediyemiz tarafından anında müdahale edilerek bugün itibari ile kaldırıldı. Mahallemiz Honaz ilçesine bağlanmadı. Ya da para karşılığında satılmadı! Araştırmadan kulaktan dolma dedikodulara kulak asmayınız. Biz Pamukkale ilçesine bağlı Pınarkent Mahallesiyiz bunu asla unutmayın. Sosyal medyada saçma sapan paylaşımlara itibar etmeyiniz lütfen'' paylaşımını yaptı.

UYGULAMA UYGUN DEĞİL

Totemin kaldırılmasının ardından Honaz Belediyesi’nden de açıklama geldi. Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek, “Resmi protokol yolu olmasına rağmen, Honaz’ı Ankara yoluna bağlayan önemli yollarımızdan bir tanesi olmasına rağmen Pamukkale Belediyesi, Büyükşehir Belediyesi ve Pınarkent Muhtarının talebi doğrultusunda totem kaldırıldı. Daha önce orada Honaz levhası zaten vardı. Bu süreçte yapılan, daha güzel bir levhanın oradan kaldırılmaya çalışılmasına anlam veremiyoruz. Biz o totemi Honaz sınırları içerisinde herhangi bir yere dikeceğiz” dedi. Gökhan KARAISLI

 


Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web